Skocz do zawartości

[przerzutka] nie zmieniają się biegi


Zbycholudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Na wstępie napiszę że nie wiem nic o rowerach, jestem totalnym laikiem, więc proszę o wyrozumiałość. Po prostu chciałem się wkręcić i kupiłem sobie dzisiaj gravela - Rometa Aspre 1 z napędem Claris. Wieczorem wybrałem się na przejażdżkę, wrażenia super, natomiast problem jest taki że nie zmieniają się biegi. Rower niby miał zrobiony przegląd zerowy. Wciskam manetki po lewej i po prawej natomiast jest totalnie zero reakcji ze strony mechanizmu, łańcuch nawet nie próbuje przeskoczyć. Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić w takim wypadku oprócz oddania roweru na reklamację? Chciałbym tego uniknąć i cieszyć się jazdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a tak spytam, wiesz jak się obsługuje klamkomanetki? Wiesz że tam ruszają się oddzielnie dwa elementy? Zarówno cała klamka hamulcowa jak i ten mniejszy, czarny element.

Pytanie może głupie, ale nie wierzę że dostałeś dwie uszkodzone manetki lub obydwie przerzutki są kompletnie rozregulowane, tak że kompletnie nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś totalnym laikiem, to poza tym, że możesz nie wiedzieć jak poruszać manetkami, możesz też nie wiedzieć, że biegi zmienia się podczas obracania pedałami, ale w trakcie samej zmiany trzeba kręcić, lecz nie cisnąć. A na której zębatce masz łańcuch? Jak na skrajnych to może próbujesz zmieniać nie w tę stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...