Skocz do zawartości

[Trail 12-14 tyś] BMC Speedfox SF02 27.5 czy Giant Trance 1 29cali


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem po uszkodzeniu kręgosłupa i jazda na sztywniaku daje mi się mocno we znaki. Postanowiłem kupic jakiegoś ścieżkowca. Dostęp do rowerów slaby ale mam dwie ciekawe oferty. Giant Trance 1 model z 2019 na kołach 29 oraz carbonowy Bmc z 2017 roku ale na kołach 27.5 

Proszę o poradę co wybrać. Tego Bmc moge mieć za 13 tys a giant za 14.

Obecnie jeżdżę na haibik Big Curve z kołami 29cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam żadnego doświadczenia z 27.5 bo przesiadłem się z 26 na 29 dlatego pytam właśnie tu czy ma to sens. Wiem ze ten bmc pod względem osprzętu to nawet dziś polka wyżej No i z tego co poczytałem w testach dobrze udalo im się zniwelować bujajnie przy jeździe pod górę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 187cm i Trance 29 w rozmiarze L. Wczoraj jechałem z serwisu ma takim samym córki, ale w rozmiarze M i nawet siodło się dało dobrze ustawić na wysokość, ale rower wydawał się krótki - takiego bym nie chciał, choć było lepiej niż na rowerze córki, gdy miała koło 12”.  :)  Teraz córka 178cm.

Nie ma co się sugerować osprzętem. Z napędów 1x12 Shimano wszystkie są podobne, trochę różnicy na masie, dużo na cenie. Np. wymienne zębatki do kasety są te same, czy Deore czy XTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomas1907po prostu wstawili w tym BMC kasetę z napędu 2x. Tam jest 42 zęby przy blacie z przodu na 32 zęby czyli jak trafisz solidniejszy podjazd to kolokwialnie pisząc będzie się ugniatać kapustę a bardziej dosadnie kolana będą wołać o pomoc. Trzeba zmienić kasetę na 11-46 no chyba, że ktoś ma łydę ze stali to da radę albo jeździ w mniej "górskich" okolicznościach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łydą problemu nie ma szybciej łańcuch nie wytrzyma (w tym roku zerwałem już dwa razy i żeby nie było nie potrafię obsługiwać przełożeń ani razu nie był przekoszony)

Zarówno jeden jak i drugi jest w rozmiarze L dostępny. W poniedziałek albo wtorek jade na jazdę próbną BMC bo bardzo miły Pan zaprosił mnie na ogledziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla jazda probna BMC rower super waga lakka na żywo wyglada nawet lepiej jak na zdjęciach. Jedyne co mnie zmartwiło to zapocony damper nie wiem czy tak powinno być oraz ze względu na kola 27.5 pięta bardzo blisko ziemi. Giant co prawda nie wyregulowany i hamulce nie dotarte ale sprawial wrażenie bardziej dopasowanego. Denerwująca i nieintuicyjna manetka zmiany przełożeń. 

Generalnie mam jeszcze większy mętlik w glowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dampery się czasem pocą zaraz po "obfitym" serwisie. Zresztą takie kwestie to nie problem jak masz gwarancję. A jak nie masz to i tak pasuje sobie obczaić kogoś kto zajmie się serwisem tego typu rzeczy. A co do niskiego suportu to sporo rowerów tak ma bo takie są założenia konstrukcyjne. Sam taki mam i czasem przywalę na podjeździe korbą o korzeń czy kamień ale to sporadyczna przypadłość. Czasem to też mój błąd. Jak masz wątpliwości to szkoda tyle kasy ryzykować bo Giant też jest bardzo dobrym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem jeszcze raz przejechać się tym BMC bo dzwonili ze ustawili zawieszenie pod moją wagę ale niestety jest za mały ten rower. Z ciekawości skoczyłem się przymierzyć do anthema 2 ale to nie to i tutaj niespodzianka. Mieli dostawę i przyjechal Trance X wersja 3. Cena 11800 raty 0 procent. Teraz tylko doradźcie czy trance 1 z 2019 roku na lepszych bebechach czy tegoroczny trans x w najniższej opcji czyli na sram sx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...