Skocz do zawartości

[Zestaw narzędzi] do składaka


Wostok

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi wymienić jakie elementy wchodziły w skład podręcznego zestawu narzędzi zawieszanego w specjalnym etui pod siodełkiem w takich rowerach jak Wigry, Jubilat itp. Na pewno płaska 15, płaski wielofunkcyjny klucz rowerowy (takie ostały mi się w moim garażu, reszta zaginęła). Pytam z ciekawości, ale i chciałbym rozpocząć swoją przygodę z mechaniką rowerową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narzędzia nie nadawały się do użytku. Można było sobie nimi tylko kłykcie poobdzierać. Moim zdaniem były w zestawie dwa płaskie klucze uniwersalne (różne), śrubokręt płaski z wygiętego pręta (rączka z pręta wygięta w łezkę) i jeszcze była gumka do wentyla (wtedy były takie z gumką). 

Jak chcesz coś naprawiać, to polecam narzędzia współczesne. Te oryginalne to tylko do kolekcji albo ostatecznie jako „multitool” na wycieczkę, bo nowoczesne multitoole to tylko torxy i imbusy. Potrzebne klucze oczkowe i specjalne klucze do konusów, plus klucz do szprych, skuwacz. Taki hakowy klucz do starych sterów to nie wiem, czy teraz jest sprzedawany, to tez było w tym uniwersalnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, tzw. tandeta PRLu Popatrz za czymś takim w dobrej cenie: Zestaw kluczy rowerowych - Niska cena na Allegro.pl  Sam nakupowałem markowych narzędzi do roweru i się przydają, wykorzystałem nawet klucz do kaset. Bez tego jak bez ręki jak chcesz majsterkować. Sam mam dużo sprzętu, bo serwisuję sobie samochód, bo lubię, ale nawet jak będziesz chciał wykonać dość podstawową czynność jak wymiana łańcucha, to często trzeba go skrócić i tu skuwacz jest mega wygodny. Klucz do zapinania spinek itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...