Skocz do zawartości

[Rozmiar] Szosa Triban RC520


papaj42

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam 189cm wzrostu i 87cm przekroku. Mam opcję kupić RC520 ale jedynie rozmiar L, a jestem na krawędzi rozmiarówki między L a XL. To jest rama 56,4 gdzie wg kalkulatora powinienem mieć 58.

Powiedzcie mi, czy taki rozmiar dla mnie odpada z miejsca czy będę w stanie po bike fittingu w miarę komfortowo na nim jeździć? Dodam, że to moja pierwsza szosa i raczej nie będzie katowana, ma służyć do dojazdów do pracy i małych tripów weekendowych (50-100 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa trochę indywidualna. Mam RC500 ale to ta sama rama. Mam 184 cm i przekrok 89 cm. Jeżdżę na L-ce i czasem mam wrażenie, że wolałbym mniejszy. Lubię bardziej agresywną pozycję. Kierownicę mam już najniżej jak się da i 80% czasu spędzam w dolnym chwycie.

Najlepiej by było jakbyś mógł się przymierzyć. Poza tym podobno jak się jest na granicy rozmiarów to lepszym wyborem jest mniejszy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukamy roweru o bardziej sportowej geometrii to mniejszy rozmiar będzie faktycznie lepszym wyborem. Jeżeli zależy nam na bardziej komfortowej pozycji warto wziąć rozmiar większy. Więc to kwestia indywidualna. Oczywiście mówię o sytuacji kiedy jesteśmy na granicy rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel czy mógł byś wytłumaczyć dlaczego mniejsza rama to bardziej sportowo a duża to bardziej komfortowo?

Czytałem gdzieś chyba, ale było to w odniesieniu do trekkingów itp. itd., że mniejsza rama to więcej komfortu bo jedzie się w pozycji bardziej wyprostowanej a im większa tym ręce dalej wysunięte i pochylenie pleców większe.

Pytam bo sam jestem między ramami a myślę o szosie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...