Skocz do zawartości

[za duża dętka] Dętka ma większy obwód niż powinna


mikolajbe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem wczoraj dętkę Bontragera do opon szosowych o szerokości 28mm. Jak wstępnie napompowałem dętkę, żeby nabrała kształtu, okazało się coś, czego nie potrafię pojąć, dętka ma o wiele za duży obwód (por. zdjęcie). Nie wiem, czy w ogóle istnieją tak wielkie koła, do których byłaby dobra. Wiecie, o co chodzi? Jakiś bubel produkcyjny czy co?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

 

C5100A3A-9B76-4688-9DD5-784A41FB24DA_1_105_c.jpeg

0D621D38-3D4A-4891-A02C-EB5D1EA00A51_1_105_c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to po prostu źle. Detkę można napompować tylko żeby nabrała swojego kształtu, bardzo delikatnie. Druga opcja, zakładasz jeden rant opony na obręcz, wkładasz dętkę bez powietrza, ładnie ją układasz w oponie. Zakładasz drugi rant, delikatnie  pompujesz. Sprawdzasz dookoła rantów czy dętka się nie podwinęła, Jeśli jest w porządku, pompujesz to deklarowanego ciśnienia.

Taką dętkę możesz napompować jeszcze mocniej i iść na basen. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tak zrobiłem, że nawet nie zdejmowałem opony, tylko wyciągnąłem starą dętkę i włożyłem tę nową, ale nie było opcji, żeby się nie zawijała. No bo jak ma się nie zawijać, skoro jej obwód jest dłuższy od obwodu koła? Tym razem w załączniku zdjęcie z dętką bez powietrza.

IMG_0401.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tak zrobię! Jeżeli mówicie, że się nie przetrze na jakichś zagięciach po kilku kilometrach, to spoko :) No a jeszcze z ciekawości - jaki jest sens takich dętek? W sensie po co produkować taką wielką zamiast takiej o obwodzie odpowiadającym obwodowi koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...