Skocz do zawartości

[Rama] Jaka rama w full-u e-bike?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam roweru do przeróbki na elektryczny. Chciałbym, aby był to full. Większość rowerów ma za małe główne trójkąty ramy. Chciałbym, żeby w ramie zmieściła się bateria bidonowa Green Cell 13Ah (z miejscem potrzebnym do wyciągania i ze sterownikiem w szynie baterii to 40cm długości i 14cm wysokości, bateria ma zaokrąglony jeden róg). Czy ktoś wie jakie ramy by się nadawały? Dodam, że za cały używany rower chciałbym zapłacić do 4500zł nie licząc przeróbki na elektryczny. Znalazłem jeden przykład takiej ramy, jest w tym rowerze: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gorski-merida-CID767-IDzzK8u.html

Edytowane przez PiotrKowalec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramę to się kupuje pod swój rozmiar, a nie baterii. 
Potrzebujesz roweru, gdzie damper jest pionowo, wtedy w ramie jest zwykle dużo miejsca. Czyli każdy Giant, właśnie Merida, Marin, Trek, itp. jest tego trochę. Tylko weź pod uwagę, że z 1000 zł albo i lepiej wydasz na serwis używanego fulla, chyba że Ci sprzedawca udowodni rachunkami, że nie trzeba. Nie zgodzę się, ze za 4,5k będzie trup, bo mój full pewnie nie jest więcej warty ale będzie stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dotyczy e-bike

Mam dylemat każdy wie ze kupic teraz rower to trzeba szczescia, znalazłem w jednym ze sklepów online rower ebike  HAIBIKE fullnine 9 29" z w dwóch kolorach jeden który mi się podoba to rozmiar L drugi M moje wymiary to 176/83 ,w sklepie online doradzili mi ze L będzie ok.

Bylem u lokalnego sprzedawcy w (DE)  i przymierzałem fullseven 7 z 27.5"  kołami , rozmiar M i powiem ze , kroczem już szurałem po ramie ale stałem swobodnie zresztą przymierzałem również L i było podobnie nie czułem jakoś specjalnie różnicy w kroczu.

Mam dylemat ponieważ zamówiłem HAIBIKE fullnine 9 L i obawiam się że będzie za duży, moja rozmiamrowka jest pomiędzy M i L , co sądzicie czy zawrócić kuriera i wziąć mniej atrakcyjny color ale rozmiar M , rower troche kosztuje i niechce sie rozczarować. 

Aktualnie mam scott 29" M i tu ma luz w kroczu ze 6cm gdzie w HAIBIKE jest dość ciasno.

Dodam ze full ma być tylko dlatego aby tylek miał przyjemniej, nie jestem pasjonatem extremalnych zjazdów, używał bede do jazdy na podjazdach jak i po prostym w miarę równym terenie zadko asfalt choć nie wykluczam , robie średnio 30km zwykłym rowerkiem na taki jeden wyjazd, a że wiek już nie ten organizm przy najmiejszych wzniesieniach nie daje rady, brak tlenu i dlatego ebike.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...