Skocz do zawartości

[wybór roweru] MTB dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem spoko opcja. Widelec z blokadą, 10 rzędowy napęd, lepsze hamulce niż model podstawowy. Alivio spokojnie ogarnie. Ale z drugiej strony - to ciągle "stara" Deorka XT, więc i kaseta 11-36 z mniejszym zakresem. Tak naprawdę wiele nie zyskujesz w stosunku do wspomnianego Fusiona a dopłacasz 8 stówek. To by starczyło na fajny amorek a gwarantuję że różnica z jazdy na jakimś powietrznym i z wyższej półki niż najtańsze sprężyny jest bardziej odczuwalna jak 1 tryb więcej na kasecie czy lepsza przerzutka tylna. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jeszcze zapytam o KRoss Back M Edition 4

https://www.sklepmartes.pl/sporty/54128-rower-ms-black-edition-4-m-m-msbez429x17m00300-kross.html#/pe-men/kolor-czarny_grafitowy_biay/rozmiar-rama_17_s_koa_29

Aktualnie 3200, ale był za 2900 w promce, może jeszcze uda mi się utrafić. Warto taki sprzęt za taką cenę? Są w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie znam tego widelca, ale pewnie w wersji sprężynowej go dadzą. 

A jak mówimy o czterech tysiącach, to już w zasięgu wzroku jest Rockrider XC100 z powietrznymi Manitou. Tylko napęd 1x z droższą kasetą. 

Ale, z drugiej strony jak na asfalt i bicie kilometrów masz już Vipera to może jako drugi rower coś typowo w teren, czyli właśnie taki góral? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

OK, decathlon przetestowany. Fajnie jeździ, ale pozycja średnio dla mnie wygodna.  Muszę sprawdzić jakiegoś traila.

Przy okazji, trochę mi się zwiększył budżet i jest szansa że uda się rower wrzucić w koszty, więc mogę się rozejrzeć za czymś lepszym.

Co polecilibyście w budżecie ok 5000? Taki trail/all-mountain? W tych pieniądzach to można już liczyć na jakiś rower z powietrznym amorkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszy mi się :)

Kilka razy pożyczałem sobie coś z wypożyczalni, a na codzienną jazdę mam jeszcze starego crossa, więc nie mam ciśnienia.

A tych rowerów, to jednak chyba trochę nieco więcej niż wymieniłeś jest. Przynajmniej wg 1enduro (no dobra, samych 29" będzie mniej)

 

image.thumb.png.52216ea1b33f59eebbaec63f393d5324.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...