Skocz do zawartości

[wybór roweru] mtb XC do hopek i długich tras


Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się że takim z takim rowerem to naprawdę może być trup po 100 km.

Ja na Twoim miejscu odpuściłbym te hopki i kupił jakieś MTB ze skokiem 100 mm.

Ciężko, a właściwie nie da się pogodzić tych dwóch rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ciężki, bezsensowny kloc. Zbudowany w filozofii rowerów z marketu, tylko komponenty lepsze. Ładnie wygląda, ale waży tyle co kowadło, a zawieszenie to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na długie trasy wokół miasta najlepsza byłaby szosa lub fitness. Na MTB będziesz się tylko niepotrzebnie męczył.

Do skakania służy albo rower dirtowy, albo coś w rodzaju Dartmoora Horneta, ale to zdecydowanie nie sprzęt na 100-kilometrowe trasy po asfalcie (zwłaszcza dirtówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś polecić, ale to zostało wyjaśnione wyżej.

Kupisz klocka, tych hopek pewnie nie wytrzyma, a w mieście będziesz jednym z wolniejszych.

Małe czy duże miasto, nie ma znaczenia. Wybierasz albo coś do skakania albo do efektywnej jazdy.

Zresztą, prawda jest taka że aktualnie za 3k, to można kupić co najwyżej coś, co wykracza lekko poza rekreację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Scott prawdopodobnie ma wolnobieg zamiast kasety, a do tego hamulce mechaniczne, które będą dość słabe.

Do skakania nie nadaje się w ogóle.

 

27 minut temu, To_JaT napisał:

Ten btwin wytrzyma małe hopki, na spokojnie.

Nie byłbym taki pewny, bo to zdecydowanie nie rower do jakiegokolwiek skakania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje koledze przeglądnąć forum, bo pytań o rower na hopki tu było od groma i ciut ciut. Kolejny kolega, którego trzeba uświadamiać, że to co planuje kupić do tego co planuje robić to tak niezbyt. Myślę, że jak przeglądnie tematy to pojmie jak bardzo myli się w doborze roweru do swoich celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są najtańsze nowe rowery, na których można bezpiecznie polatać:

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-ns-bikes-movement-3-2021

https://rowerowy.com/sklep/rowery/bmx-dirt-street/prod/nsbi-metropolis-3-21

 

Ten Rockrider może zwyczajnie pęknąć lub się złamać, bo to sprzęt do spokojnej rekreacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...