Skocz do zawartości

[Przerzutka] Ocieranie łańcucha o wózek przerzutki


Deco_10

Rekomendowane odpowiedzi

W nowo zakupionym rowerze Merida Big Nine 500 Lite, specyfikacja jak w opisie:

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/2320/bignine-500-lite

mam taki problem, że łańcuch ociera o przednią przerzutkę w momencie gdy na korbie mam mniejszą tarczę a na kasecie którąś z trzech największych tarcz. Linkę poluzowałem, śrubę L nawet całkiem wykręciłem a mimo to ciągle jest problem. Montaż przerzutki do ramy jest w systemie Direct Mount więc nie bardzo mogę zmienić kąt przerzutki. Czy tak po prostu powinno być i trzeba tak jeździć czy problem jest po stronie korby czy jeszcze czegoś innego.

Rower kupiony online więc nie bardzo chcę wysyłać go z powrotem ale będę tam dzwonił w poniedziałek zobaczymy co powiedzą.

Zdjęcie jak to wygląda:

 

P_20210515_172625_vHDR_On.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dłuższego czasu taki problem w swoim złomku, i z racji iż do zabawy przy rowerze raczej mam lenia (połączonego z mocno średnim zaawansowaniem w temacie) to poszedłem na łatwiznę - za każdym razem jak słyszę że trze to przesuwam wózek baryłką przy manetce 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę jaką masz korbę - ten rower jest boost a merida wsadzała korby nie boost. Wsadzali fc-m5100-2 pod rozstaw 135 i 142 mm a powinni fc-m5100-b2 czyli pod 148 mm (boost). Może tu jest problem bo w korbie nie boost zębatka jest bliżej wewnętrznej części wózka tak na moje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seawolf688Dokładnie tak jest jak piszesz i co sam podejrzewałem pisząc, że problem może być w korbie. Dzisiaj zweryfikowałem to u dwóch dystrybutorów Meridy i potwierdzili, że jest pomylona korba. Teraz muszę rower odesłać i liczyć na to, że te korby w ogóle będą dostępne. Podobno mają być pod koniec maja ale jak wiadomo w tych czasach może to być równie dobrze za miesiąc jak i za pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...