Skocz do zawartości

[Tarcza, rozmiar, siła hamowania] Skuteczność hamowania przy większej/mniejszej tarczy


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, JWO napisał:

Czy metalowe potrzebują długiego hamowania na rozgrzanie?

Do tej pory spotkałem się z jedną kombinacją klocków i tarczy, gdzie potrzebne było dogrzanie, bo na początku brakowało siły hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker, a jak wygląda takie rozgrzanie? I jak długo trzyma? Ja jeżdzę po szosie. Hamowanie to w większości skrzyżowania,  od 1km do 5km. Czyli w najgorszym wypadku hamowanie co kilka minut, 9-10.  Ale jak nie ma żywicznych, to trzeba będzie kupić metalowe.

Czy ktoś produkuje zamienniki do klocków L03A? Możecie coś polecić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądało to tak, że pierwszy zjazd na trasie A w Srebrnej Górze był dziwny i z lekką paniką w oczach, potem już do samego dołu w miarę ok.
Mocno z pamięci i na oko 20-30m, żeby zaczęły łapać temperaturę. Na asfalcie nie mam pojęcia ile utrzymywały, nie te prędkości, żeby mi brakowało siły.

No i to miałem tylko na jednym zestawie wspomnianych wyżej Jagwire i tarczy IceTech. Na klockach shimano nie było takiego efektu, zestaw zacisk, tarcza i klocki spiekane od Accenta też nie miałem takich problemów. Obecnie z tymi klockami Jag-a na innej tarczy na razie nie zauważyłem takiego efektu.
Przypuszczam, że mogły się za słabo ścierać lub nieodpowiednio nagrzewać przy tych tarczach i się szkliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. W drugim rowerze zmieniłem tylko klocki. Jest lepiej, mogę zablokować koło. Porównując zmiana tarczy na 160, dała więcej niż wymiana klocków. Na razie zostawia, tak jak jest. I tarcze i klocki jeszcze trochę pociągną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...