Skocz do zawartości

[2500] Lekki rower do normalnej jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym zacząć jeździć na rowerze , standardowa jazda po drodze, czasem droga polna - typowo wiejskie drogi.

Wzrost -175

Waga- 83 kg

Ważne aby rower był lekki , koła chciałbym żeby nie były typowo górskie ale także nie typowo szosowe jak w kolarzowce.

Wymagania nie są wygórowane - ważne by jakość do ceny była jak najlepsza.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meirda Speeder raczej poza budżetem chyba że używka. Jaki masz przekrok? Tutaj jest dostępny Presidio 1 w rozmiarze L MARIN PRESIDIO 1 2021 - Rowery (swiatrowerow.com.pl)

Producent podaje w specyfikacji opony 700x35 ale do mnie dotarł z kompletem 700x32, na utwardzonych drogach / szutrach śmiga się bardzo fajnie zalecane ciśnienie dla nich to 3.0 - 5.5 bar. Gdybyś chciał coś bardziej terenowego to zmieszczą się sporo szersze - z przodu jest prześwit ~2 cm. z tyłu ~1.5 cm. z każdej strony. 2 miesiące temu zapłaciłem 1899 zł. niestety z racji Covida cena poszybowała do góry..

Edit: Co do wagi to jest podobno 11.89 kg. w rozmiarze L ale pewnie bez pedałów, z czego te opony ważą 750g. każda więc można go dość łatwo odchudzić. ;) 

CC9aFSE.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, keltu napisał:

Meirda Speeder raczej poza budżetem chyba że używka. Jaki masz przekrok? Tutaj jest dostępny Presidio 1 w rozmiarze L MARIN PRESIDIO 1 2021 - Rowery (swiatrowerow.com.pl)

Producent podaje w specyfikacji opony 700x35 ale do mnie dotarł z kompletem 700x32, na utwardzonych drogach / szutrach śmiga się bardzo fajnie zalecane ciśnienie dla nich to 3.0 - 5.5 bar. Gdybyś chciał coś bardziej terenowego to zmieszczą się sporo szersze - z przodu jest prześwit ~2 cm. z tyłu ~1.5 cm. z każdej strony. 2 miesiące temu zapłaciłem 1899 zł. niestety z racji Covida cena poszybowała do góry..

Edit: Co do wagi to jest podobno 11.89 kg. w rozmiarze L ale pewnie bez pedałów, z czego te opony ważą 750g. każda więc można go dość łatwo odchudzić. ;) 

CC9aFSE.png

 

Przeskok? Tzn ? Jak robię krok to jak duży ? Sorki ale laijk jestem :)

Model który podałeś ma tarczowe hamulce zgadza się ? 

51 minut temu, chudzinki napisał:

Czy głównie asfalt, tak? W 90%? A te polne drogi to jakie?

Głównie tak , polne utwardzone z szutru , twarda ziemia po której jeżdżą traktory. 

 

Jeśli chodzi o opony ich szerokość , 26/28 czy jakie inne najlepiej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GranatowoBrordowy napisał:

Głównie tak , polne utwardzone z szutru , twarda ziemia po której jeżdżą traktory.

Ja bym tu widział coś co przyjmie oponę o szerokości co najmniej 2 cale, czyli np. 

3 godziny temu, hulk14 napisał:

mocno popularny na forum marin muirwoods.

o ile nie crossa. Może to przez to, że lubię komfort 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...