Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] koło ociera o hamulec przy przechyleniach


qwoot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo stary amortyzator sprężynowy - na dole nie ma żadnych śrubek (goleń bez regulatora, w razie czego mogę dać zdjęcie ale myślę, że sam ten opis wystarczy)

Problem jest taki, że przy jeździe przechylając rower na boki koło ociera o szczęki v-brakeów. Dałem podkładki na oś by widelec był mniej "przekrzywiony" dokręcaniem i nie pomogło, dokręcony jest na maxa i problem dalej jest, koło jest wyraźnie przekrzywiane również zaciśnięciem hamulców.

Pytanie czy jest to coś zagrażającego dalszej eksploatacji, czy jest to coś co idzie naprawić samemu. Czy może pora na wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak to sprawdzić - ale mogę dokręcić. Nie pomyślałem o piaście bo nie grzebałem w niej a i stara wcale nie jest. Za to przy zmianie koła golenie amortyzatora idzie przy użyciu średniej siły rąk rozchylać i zwężać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem rower do góry kołami i sprawdziłem czy będzie stukanie - stukania żadnego na piaście nie ma, tam wszystko mocno siedzi ale przy tym teście było widać, że obręcz koła potrafi lekko zbliżać się do szczęk hamulca. Stukania też nie ma jak rower stoi na unieruchomionym przednim kole.

Piastra z 2014r nieserwisowana (może np kulki się wyrobiły?) , koło może nie jest idealnie wycentrowane ale nie na tyle by mi to przeszkadzało, na prostej drodze gdy koło jest pod kątem prostym 90° problemu nie ma, tylko występuje na przechyleniach - musiałem tak oddalić szczęki hamulcowe, że przedni hamulec prawie wcale nie działa.

Na logikę wszystko wskazuje, że problem w piaście bo hamulce są przecież przytwierdzone do tego samego kawałka stali co koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...