Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o opinie rowerzysta.pl, czy jest to dory sklep na czas dzisiejszy roku 2013? czy kupował ktoś w tym sklepie? Proszę o opinie, jak z wysyłka itp

 

 

Nikt nie korzystał z tego sklepu ostatnimi czasy? Chciałbym zamówić z tamtąd rower, jest mi ta wiedza potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep : www.cyklisci.com

ocena : pozytywna

 

Zamówiłem oliwki do przewodów hamulców hayes , wybrałem wysyłke przez paczkomaty . Z powodu pomyłki pracownika zostały wysłane listem inpost . W ramach rekompensaty dostałem kupon rabatowy 15zł(podwójny koszt wysyłek) na zakupy u nich o czym zostałem telefonicznie poinformowany przez pracownika.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: MK BIKE 

Strona WWW: http://www.dobrerowery.com

Ocena: zdecydowanie negatywna

 

Przy zakupie w tym sklepie w Sosnowcu kilku części rowerowych szef sklepu rzucał w moim kierunku wulgaryzmami np. do swego pracownika zwrócił się cyt. "weź no wyj.eb Klientowi!", co miało być chyba formą żartu, jako reakcja na moje pytanie, czy sztyca po obcięciu została wypiłowana pilnikiem. To tylko jeden przykład z całej serii niestosownych zachowań sklepu w stosunku do Klienta. Z takim chamstwem nie spotkałem się przez całe moje życie. Zdecydowanie odradzam zakupy w tym sklepie, chyba że jesteś małpą.

Edytowane przez Myopic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Z pewnością ktoś robił u nich zakupy: www.bobshop.de  Jak wyglądała sprawa z realizacja zamówień, czasem oczekiwania itd ?

 

Zamówienie złożone/zapłacone tydzień temu i cisza. Brak odpowiedzi na miale w j.angielskim. Może zrozumieją w mowie Göringa ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: http://www.bikeatelier.pl/

ocena: neutralna

 

spodenki fox - transakcja i dostawa szybka i bezproblemowa, spodenki z ogromną dziurą we wkładce (nie wiem jak pakujący nie zauważył), ostatnie jak się później okazało (brak możliwości wymiany) 

zwrot kosztów trwał prawie miesiąc - zdecydowanie za długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

sklep: remsport.pl

opinia: Pozytywna

Towaru mało, ale akurat mieli w dobrej cenie klamki których szukałem :) Wszystko w porządku, kontakt mejlowy szybki, towar OK.

Uważać należy przy wyborze paczkomatu jako sposobu dostawy: czasem wskakuje w zamówienie inny niż zaznaczonymi przy kupnie. Szybka konsuktacja ze sklepem i jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sklep: szumgum.com
Opinia: neutralna

 

Zamówiłem opony Schwalbe Big Apple Plus 28x2.0. Kurier, płatne z góry. Po dwóch dniach oczekiwania, status zamówienia wciąż wisi jako "oczekuje". Po zadaniu pytania, "o co kaman?" dostałem informację, że na stanie była tylko jedna opona i drugą muszą ściągnąć... Ok - zdarza się... Ale najciekawsze jest to, że mimo iż nie mają już opon na magazynie (bo sprzedali mi), w sklepie wciąż opona ma status jako dostępna.

Szybka reakcja na mejla - zaleta.

Edytowane przez mklos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKLEP: sklep.kastor-bike.pl

OPINIA: pozytyw

Może asortyment nieco zawężony, ale... Dobre ceny, wersje pudełkowe z polskiej dystrybucji Shimano, dobry kontakt telefoniczny, szybka wysyłka. Jestem zadowolony i kolejne zakupy z brakujących elementów XT będę robił w Poznaniu:) 

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: www.flowerbike.pl działający też pod adresem www.domenasportowa.pl

Opinia: pozytywna

 

Kupowałem rowery, z odbiorem osobistym, tak że nic nie mogę powiedzieć o dostawie. Ale ze sklepu towar odebrałem w stanie gotowym do jazdy, bez zastrzeżeń. Polecam zajrzeć na obie strony ponieważ mogą mieć różne ceny. Miałem okazję, być w sklepie trzy razy. Odniosłem wrażenie, że mają dość duży ruch (dobrze to o nich świadczy). Raz musiałem chwilkę poczekać, ponieważ wszyscy pracownicy byli zajęci. Ale od razu zostałem poinformowany, że ktoś się mną zajmie trzeba chwilę poczekać. W sklepie sympatyczni, młodzi ludzie.

 

Ze swojej strony mogę gorąco polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: bikestacja

opinia: pozytywna

 

Po raz kolejny pozytyw dla bikestacji. Wiele osób na nich narzeka, ale ja do tej pory nie miałem żadnych problemów. W poniedziałek złożyłem dosyć spore zamówienie, wybralem ten sklep, bo było najtaniej i dzisiaj paczka już do mnie dotarła. Wiadomo - trzeba zwracać uwagę czy dany towar mają na stanie (zielona kropka), bo inaczej to musimy czekać aż zamówią dany przedmiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Z pewnością ktoś robił u nich zakupy: www.bobshop.de  Jak wyglądała sprawa z realizacja zamówień, czasem oczekiwania itd ?

 

Zamówienie złożone/zapłacone tydzień temu i cisza. Brak odpowiedzi na miale w j.angielskim. Może zrozumieją w mowie Göringa ?

 

Pozdrawiam

 

Hej jak się sprawa potoczyła,bo co prawda na email odpowiedzieli po naszemu na drugi dzień, ale czy wysyłają zamówienie w miarę szybko?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak się sprawa potoczyła,bo co prawda na email odpowiedzieli po naszemu na drugi dzień, ale czy wysyłają zamówienie w miarę szybko?

 

 

Wszystko ok. Zwłoka wynikała prawdopodobnie z tego ze robiłem zwykły przelew walutowy. Jak juz zaksięgowano u nich to paczka była w 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: twrsklep

 

Opinia: pozytywna

 

Rękawiczki zamówiłem w poniedziałek po południu a we wtorek były u mnie. Przesyłka Pocztą Polską. Po wypadzie w Góry Świętokrzyskie zauważyłem, że rękawiczki uległy degradacji. No to reklamacja, bo 100 zyli piechotą nie chodzi. Wszystko byłoby cacy ale okazało się, że wywaliłem paragon. Schody, myślę sobie, będzie niemiło bo nie odpuszczę.

Zadzwoniłem jednak do firmy, do Krk i opowiedziałem w czym rzecz. Jakież było moje zdumienie, gdy po krótkiej rozmowie z przemiłą Panią z działu obsługi klienta usłyszałem, że nie ma sprawy, że zależy im na zadowoleniu klienta i czy wolę czarne czy czarno-zielone. Bez żadnych pism reklamacyjnych, odsyłania i całego tego znanego nam dobrze kopania się z koniem.

 

Dziś listonosz dostarczył przesyłkę z Krakowa z rękawiczkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: disorder.pl

opinia: negatywna

 

Zakupiony mostek smica light pro doszedł niekompletny, brak jednej ze śrub mocujących na sterówce. Dosłano śrubę ale po pierwsze jakąś tandetę kompletnie nie pasującą wyglądem do pozostałych (ozdobnych) a po drugie inny rozmiar, nie pasujący do mocowania. Niby to tylko śrubka ale kupując towar nowy za blisko 100 zł oczekuję, że będzie kompletny i pełnowartościowy (chyba, że opis aukcji mówi inaczej), zresztą gdyby to był mostek za 30 zł to oczekiwałbym tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...