Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

CTbike.pl - negatyw

 

Zamówiłem licznik i światełko w nocy w z poniedziałku na wtorek. We wtorek wpłata potwietdzona i tak czekam i czekam a status cały czas "w trakcie realizacji" wyslałem maila z zapytaniem w środę w nocy, przez cały czwartek brak odpowiedzi. Zadzwoniłem i dowiedziałem się że licznika nie ma, mimo że na stronie jest i czekają na dostawę. To napisałem że jeśli do piątku przesyłka nie wyjdzie to proszę o anulowanie zamówienia i zwrot pieniędzy, po raz kolejny brak odpowiedzi i olanie sprawy, więc po świętach muszę chyba telefonicznie to załatwić bo kontaktu innego chyba nie ma z tym sklepem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drogę paczki to sklep raczej już nie ma wpływu więc ten minus nie dla sklepu .

Ten minus to absolutnie nie dla sklepu, ja złożyłem zamówienie w sobotę w nocy a oni nadali paczkę w poniedziałek przed południem czyli wszystko wzorowo. Zawiodłem się na impoście i to dla nich ten minus a nie dla sklepu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrumrowerowe.pl - NEGATYW!

 

Zamówiłem 23 marca w południe widelec sztywny plus parę gratów, wysyłka poleconym priorytetem. Termin realizacji 3-4 dni, dopisałem notkę, że zależy mi na czasie, aby paczka przed świętami dotarła. Myślę sobie "spoko, w tydzień skompletują paczkę, w poniedziałek wyślą, na święta jak nic będzie".

 

Niestety, w piątek (4 dni od daty złożenia zamówienia) dostaję info, że widelca jednak nie ma na stanie i proponują zamiennik. Trzeba będzie na niego czekać ok. 5 dni. Za widelec zatem dziękuję, proszę o skreślenie go z listy, zwrot pieniędzy a resztę zamówienia normalnie wysłać. Dostaję maila potwierdzającego. Zatem spokojnie czekam na paczkę.

 

Do domu rodzinnego, gdzie paczka miała dojść, przyjechałem w czwartek wieczorem ( 2 kwietnia), a paczki nadal nie ma, prawie tydzień od aktualizacji zamówienia. Postanawiam zadzwonić do sklepu w piątek, celem wyjaśnienia sprawy. Jednak uprzedza mnie mail, w którym zostałem poinformowany, że nie "nadal czekają na wpłatę za zamówienie, brakuje równo 100 złotych"...

 

Poirytowany wysyłam potwierdzenie przelewu i proszę o anulowanie całego zamówienia i zwrot pieniędzy. W odpowiedzi dostaję maila, że "system błędnie policzył im koszt wysyłki na 116 złotych i stąd ta brakująca suma".

 

To moje drugie zakupy w tym sklepie i drugie, z którym mam problemy. Może i ceny mają niskie, ale trzeba być strasznie cierpliwym lub mieć dużo czasu. No i brać przesyłkę za pobraniem, żeby się później w zwroty pieniędzy nie bawić.

 

NIE POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centrumrowerowe.pl, mega pozytyw

Moje zamówienie wymagało kompletowania do 10 dni ( wg ikonki przy towarze brak w magazynie ale będzie u producenta), w międzyczasie dołożyłem kolejny element do zakupów. Po kontakcie z infolinią dodane do wcześniej zamówionych bez problemu.Graty dotarły w określonym terminie, niestety z powodu mojego niedopatrzenia trzeba było dodatkowej wysyłki która została zrealizowana, koszt kuriera wzięli na siebie.. Świetny kontakt i tel i mailowy, bardzo ludzkie i  rzeczowe podejście do klienta. Były to kolejne zakupy u Nich i na pewno nie ostatnie.

W 100 % polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od POZYTYWNYCH opinii

CentrumRowerowe.pl składałem u nich cały rower ,zaplatałem koła , zawsze dobry kontakt , dostawy na czas

Cyklotour robiłem jakieś małe zakupy wszystko było w porządku

xtrabike.p jak wyżej bez żadnych zastrzeżeń dobry kontakt i obsługa

grawitacyjny.pl tak że beż żadnych zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XtraBike.pl POZYTYW  

 

Kupowałem dwa razy. Kontakt wzorowy - mail, czy telefon. 

Zdarzyło się raz, że musieli czekać kilka dni na zapłatę bo mój bank miał problemy z przelewami. Zadzwoniłem, powiedziałem o co chodzi i ... usłyszałem  "zaczekamy, towar rezerwuję dla Pana" :D

Edytowane przez szynder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTBike.pl - NEGATYW
Siostra zamówiła dla mnie rękawice na urodziny.

Towar był dostępny na stronie i jest cały czas.

Sklep mailowo zapewnił, że towar dotrze do tego czasu.

Od złożenia zamówienia i opłacenia (wszystko w tym samym dniu) minęło 10 dni moje urodziny były 17.04

Rękawic jak nie było tak nie ma.

Sklep zaproponował aby anulować zamówienie i wtedy zwróci nam pieniędze.

Nie zgodziliśmy się na to. Rękawice mają zostać wysłane dopiero w tym tygodniu.

Kontakt fatalny, telefonów nie odbierają, na maila na drugi dzień odpiszą.

Nie polecam i mimo że próbowaliśmy negocjować jakąś rekompensatę za ten nerwowy czas sklep odmówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerek.pl - zamawiałem okulary accent stingray białe - po zapłacie dowiedziałem się że nie mają takiego koloru i musiałem czekać tydzień dłużej na dostawę (chociaż miałem opcję rezygnacji z zamówienia) - Negatyw.

sport-bike.eu - zamawiałem opony cst, wysyłka szybka, za dwa dni opony były już u mnie - Pozytyw.

Edytowane przez Avatarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...