Skocz do zawartości

[Zebatka tylna] Nowy naped, dziwne stuki


Mondeus87

Rekomendowane odpowiedzi

Ty się ciesz, że kół albo całego roweru nie kupiłeś :D

A te stare chodzą gładko ? 

PS: Ile ja sięnawalczyłem z tymi Mavicami - ale nowszymi, z porządnym bębenkiem.  W tych znowu nie szło skasowac luzu - mają jakiś francuski chory patent ze sprężynką wciskana między dwa stozki ale nie działa. Ludzie wycinają podkładki z puszek po piwie :D I do tego plastykowe korpusy pekają - horror. A koła piekielnie mocne, z płaskimi szprychami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś już rowerem? Czasami jest tak, że nowy napęd wydaje dziwne dźwięki. Kilka czy kilkadziesiąt kilometrów i się ułoży.

Aż nie chce mi się wierzyć że to kwestia łożysk itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ośka jest wyrobiona i łożyska nie mają nic do tego?

Tam wystarczą setki milimetra różnicy, żeby całość latała. Mam koła Fulcrum 7. Nowe koła, wszystko sztywne jak się rozłoży. Zakładam na rower, szarpie kołem i czuć luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę że tam chyba nie ma co się wytrzeć..ciężko stwierdzić, a jeszcze wpadłem na pomysł czy wyrobione zapadki nie powodowałyby takiego problemu ze stukaniem ?

Kiedyś przy zjeździe z góry piasta zaczęła mi dosłownie wyć, takim wyjącym dźwiękiem. Wtedy rozebrałem bębenek i wyczyściłem. Dzwięk sie nie pojawił ale pytanie czy wtedy już coś sie tam nie mogło uszkodzić

W załączniku dodaję specyfikację techniczną która dostałęm od Mavica.

Crossmax XL.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, wczoraj przyszedł zestaw od HubDoctora. Wszystko wymienione według instrukcji. Kaseta już się na boki nie kiwa i nie ma luzu. Natomiast ten nieszczęsny stukot nadal pozostał. Koło ma nowe łożyska, bębenek więc problemu będę szukał gdzie indziej. Jeszcze trochę pojeżdżę i zobacze jak sie to będzie zachowywać. Biegi wchodzą płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie kiedyś a przyczyną było to, że w kółeczku przerzutki wyciągnąłem uszczelki i stukało łożysko chodząc na boki. Po założeniu ponownie uszczelek jak ręką odjął.

Nie wyciągałeś tych gumek, uszczelek łożyska w górnym kółku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że łańcuch na skrajnych blatach ma "złą linię" czyli większy przekos i pracuje głośniej to całkiem normalne. Co znaczy przeskakuje? Jeśli ma skłonność do spadania lub przeskakiwania na inny blat tzn. że przerzutka jest źle wyregulowana. (śrubki H i L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mondeus87 napisał:

@Q_uniestety, po rozkreceniu kółeczek i sprawdzeniu nic się nie zmieniło. Zauważyłem kolejny objaw, jak kręce na stojaku do tylu, na najniższym stopniu z tyłu łańcuch jakby miał złą linię i przeskakuje, nie kręci się płynnie.

Nie chcę mi się przeglądać całego wątku od nowa. Moje pytanie brzmi. Co zmieniłeś względem wcześniejszej opcji gdy działało poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...