Skocz do zawartości

[Błotniki] Czym dorobić otwory montażowe w błotniku Bontrager NCS.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam błotniki Bontrager NCS, tylny błotnik ma cztery punkty mocowania: dwa na drutach do otworów montażowych w tylnym widelcu, jeden do przelotki przykręcanej otworu montażowego złączeniu górnych rurek tylnego widelca (te mam przymocowane) oraz ostatni punkt montażowy, ten otworek z przodu tylnego widelca którym powinienem przymocować go do ramy.

Mój rower jest trochę dziwny i nie ma nic do czego mógłbym złapać ten ostatni otworek.  a bez zablokowania ruchów błotnika w kierunku przód tył, po kilku dziurach w drodze i krawężnikach, druty od błotnika wchodzą w kolizję z tylnym hamulcem (Avid BB7) naciskają na dźwigienkę i mam tarcie klocków o tarczę.

Zastanawiam się nad zrobieniem dodatkowych otworów w błotniku na wysokości dolnych rurek tylnego widelca i złapaniu błotnika do tychże rurek trytytkami. Czym wykonać te otwory aby nie popękał plastik? Przepalić je lutownicą? Czy warto dopasować w środku błotnika jakąś blaszkę aby naprężenia były przenoszone na całą szerokość błotnika a nie tylko na mały fragment pomiędzy otworami przez które przechodzą trytytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ksm123 napisał:

Przepalić je lutownicą?

Szkoda brudzić grot. Gwoździa w szczypce, rozgrzać i jazda. I tak, zdecydowanie przydałoby się jakieś wzmocnienie tak wykonanych otworów. Może idź do kogoś w okolicy kto naprawia obuwie lub jakiejś krawcowej i zapytaj, czy nie odstąpi Ci kilku oczek kaletniczych. Można niby kupić za ok. 5 zł 100 sztuk, ale po co Ci tyle tego? :D Bo blaszkę to musiałbyś w jakiś sposób przykleić do błotnika.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...