Skocz do zawartości

[widelec sztywny] Stromer Carbon 27,5 cala Tapered


Rekomendowane odpowiedzi

Widelec nie posiada gwintów w otworach, jest sposób na zamontowanie adaptera do zacisku hamulca tarczowego? Normalnie mocowane są tam hamulce Magury. 

Podobno w otwory boczne wchodzą garyłki z gwintem i w te baryłki wkręcamy dłuższe śruby i adapter. 

Screenshot_20210207_002207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz średnicę otworu, oraz ile jest od krawędzi do środka otworu gdzie wchodzi śruba. Co prawda nie od hamulca, ale być może mam coś co będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ilfrancesino napisał:

Myślałem że ktoś orientuje się konkretnie który to model baryłek i gdzie są dostępne ale dziękuję za info. 

Boczne wymiary na baryłkę, średnica 10mm, głębokość 11mm.

Frontowe otwory, średnica 6mm, głębokość 20mm.

5 godzin temu, skom25 napisał:

Zmierz średnicę otworu, oraz ile jest od krawędzi do środka otworu gdzie wchodzi śruba. Co prawda nie od hamulca, ale być może mam coś co będzie pasowało.

Boczne wymiary na baryłkę, średnica 10mm, głębokość 11mm.

Frontowe otwory, średnica 6mm, głębokość 20mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak źle spojrzałem. Mam coś takiego od sztycy, ale ma ścianki pod kątem, a nie jak walec.

Poszukaj jakiegoś tokarza, wygląda to jak mega prosta robota. Wiem że forumowy kolega Activia też robił różne elementy. Może by Ci coś takiego zrobił.

Ciężko powiedzieć nawet pod jakim hasłem tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem widelec karbonowy Stromer i jest o bez otworów nagwintowanych, unas w kraju nie można dostać śrub mocujących, podobno kolega jest w stanie wtoczyć takie elementy. 

To tą wymiary otworów:

Boczne wymiary na baryłkę, średnica 10mm, głębokość 11mm.

Frontowe otwory, średnica 6mm, głębokość 20mm

Chodzi głównie o baryłkę z gwintem wewnętrznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.02.2021 o 11:21, ilfrancesino napisał:

Widelec nie posiada gwintów w otworach, jest sposób na zamontowanie adaptera do zacisku hamulca tarczowego? Normalnie mocowane są tam hamulce Magury. 

Podobno w otwory boczne wchodzą garyłki z gwintem i w te baryłki wkręcamy dłuższe śruby i adapter. 

Screenshot_20210207_002207.jpg

Jaka oś jest do tego widelca, zakupiłem taki i nie mogę dopasować osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamocowania śrub hamulcowych można zastosować takie baryłki z gwintem bocznym M6 są stosowane w połączeniach meblowych, pasują idealnie do otworów bocznych tego widelca są dostępne w rozmiarze 13 mm długośc i 10 mm średnica, wystarczy spiłować czoło baryłki ok.2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krzysztof123 napisał:

Jaka oś jest do tego widelca, zakupiłem taki i nie mogę dopasować osi.

Ośka na sztywną oś 100mm długości i

15mm średnicy ogólnie dostępna w sprzedaży. W Google wpisać: sztywna oś 100x15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...