Skocz do zawartości

[rower] z widelcem SR Suntour XCR32 Boost czy Manitou Markhor Comp Air


Critico

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taki problem, zastanawiam się nad zakupem nowego roweru, obydwa modele to xc.

Pierwszy ma większość slx (kaseta, piasty, manetka, przerzutka, suport, korba) hamulce są deore 6100, no i ma widelec: SR SUNTOUR XCR32 BOOST / AIR / REGULACJA TŁUMENIA ODBICIA / BLOKADA HYDRAULICZNA Z DŹWIGNIĄ NA KIEROWNICY / SKOK 100MM.

Drugi podstawowe hamulce (mt 200), z slx ma manetke oraz przerzutke, reszta osprzetu gorsza, widelec: Manitou Markhor Comp Air powietrzny; 100mm; taperowany; zdalna blokada.

Wagowo są bardzo zbliżone.

Moje pytanie czy ktoś używał tego widelca suntoura? (obecnie mam Widelec RockShox 30 Silver 100mm) Nie chciałbym kupić gorszego pod kątem kultury pracy niż mam, a poza widelcem wszystko raczej przemawia za pierwszym z rowerów.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KSikorski napisał:

Markhor to ta sama klasa co xcr. Brałbym w pakiecie z lepszymi hamulcami i piastami.

o dzieki to nie wiedzialem o tym :) to mi zdecydowanie pomoze podjąc decyzję 

jest moze jakis sensowny test tego xcra, chetnie poczytalbym lub poogladal?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gavlatron 

Po wstępnych testach około 200 km stwierdzam, że kultura pracy xtra jest lepsza niż recona 30stki. Fakt jest znacznie gorzej uszczelniony i zwykle zostają czarne ślady na lagach co podejrzewam przy większym przebiegu przełoży się na jakieś awarie. (ewentualnie czy jakiś pomysł na to macie?)

W dniu 3.02.2021 o 22:43, KSikorski napisał:

Markhor to ta sama klasa co xcr. Brałbym w pakiecie z lepszymi hamulcami i piastami.

z piast i hamulców jestem bardzo zadowolony, sila hamowania jest bardzo dobra co pozwala mi bez problemu obslugiwac je jednym palcem, ze wzgledu na fajny osprzet rower ma niewielkie opory toczenia i daje sporo przyjemnosci z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...