Skocz do zawartości

[Hamulce szczękowe] Rozmiar piwotów


Desmin4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem hamulce Shimano Alivio BR-T4000 i niestety nie wchodzą na w całości na piwoty. W rowerze mam piwoty o gwincie M10, a te Alivio wchodzą już ładnie na M8, które nie pasują do mojej ramy.  Żaden sklep nie podaje jaki rozmiar piwotów jest kompatybilny z danym modelem. 

Jest coś o czym nie wiem? :) Można coś z tym zrobić czy hamulce nadają się wyłącznie do zwrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Desmin4 napisał:

Jest coś o czym nie wiem?

Chm??? Zdarza się że piwoty w prostych rowerach się lekko zdeformują i trzeba je lekko wyrównać pilnikiem.

Z twoich informacji wynika że piszesz o piwotach i ich gwintach w ramie/widelcu. Nie ma to żadnego znaczenia w wypadku montowania samego hamulca. Chyba że piwoty masz nieoryginalne i nie pasują idealnie do ramy. Czasem tak jest że wystaje za bardzo i hamulec nie zaczepia się sprężyną w oczko.

Średnica piwota do montażu hamulca jest znormalizowana. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz to jakoś precyzyjniej... Te M8 i M10 to się tyczy gwintu ramy w który się wkręca kompatybilny piwot i to nic nie ma wspólnego z gładką powierzchnią niegwintowaną piwotu na którą zakładasz szczękę i która jest standardowej średnicy. Nie ma że nie pasuje chyba że ten piwot to jakiś wadliwy wyrób nie trzymający średnicy (zewnętrznej bo co ma gwint do pasowania szczęk?).

Co to niby za rama?

Edyta: O kolega mnie ubiegł :)

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzi całkowicie niezależnie od tego czy piwot jest nowy. Do starego również nie pasuje. Stare, fabryczne hamulce wchodzą, ale nie są tak "wypełnione" jak nowe.

Na ten z mniejszym gwintem hamulec już normalnie wchodzi.

Hamulec po prawej jest tym starym.

Takie piwoty:

https://allegro.pl/oferta/piwot-wkrecany-m10x1-25-do-hamulca-szczekowego-9819771005?snapshot=MjAyMC0xMi0yMlQyMzowODoxNy4xMTlaO2J1eWVyO2JkNWM4ZjA4NzBjOTI2MzNmMGMxNzJmNGY4YzgwNjY0OWE3ZmQ3NzVlYmI2NjYwN2M4MDhhYTVhYjMyNmRlNmY%3D

 

https://allegro.pl/oferta/piwot-wkrecany-m8x1-25-do-hamulca-szczekowego-8090296586?snapshot=MjAyMC0xMi0yMlQyMzowODoxNy4xMTlaO2J1eWVyO2ZkMDdmNWZhMzhlYzQwZDFiNTg5YWE5Mjg1ZTFlODEzNTc2OGQyNGVkZjY3ZjBkOWM4MGUzNjYwYmFhYTZkNmY%3D

IMG_20210120_110017.jpg

IMG_20210120_110054.jpg

Edytowane przez Desmin4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...