Skocz do zawartości

[Przerzutka] FD-4700 Tiagra; Uciekająca linka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kupiłem rower z przerzutką Tiagra 4700. Zawsze wymieniam śruby nie nierdzewne, więc i tym razem tak postąpiłem.

Dzisiaj chciałem wszystko wyregulować i pojawił się problem. Linka wyślizgiwała mi się z ramienia przerzutki. Śrubę dokręcałem mocno, z zalecanym momentem. Mimo to, pierwsze naciśnięcie klamki i linka się ześlizgiwała.

Śruba dociska taką podkładkę, która dociska linkę ( zdjęcie śruby z Ultegry).

Shimano Ultegra FD-6800 Cable Fixing Bolt Unit

SHIMANO ULTEGRA FD-R8000 Front Derailleur Cable Fixing Bolt Unit Y2BA98010  - $13.85 | PicClick

Ścięta część podkładki jest skierowana na zewnątrz, wydaje mi się że u mnie też tak było. Jedyna różnica jest taka, że wywaliłem ten metalowy pierścień na środku. Czy z tego powodu linka może nie trzymać?

Na próbę odwróciłem podkładkę, tak żeby ścięcie było w stronę przerzutki i wydaje mi się wstępnie, że linka się trzyma. Ktoś wie o co chodzi i gdzie może leżeć problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter? Nie, jest tak jak był. Linka ewidentnie się ześlizgiwała. Naciągałem ją bardzo mocno, po dokręceniu sprawdzałem. Ruch manetką żeby wejść na blat i linka uciekała. Odwróciłem podkładkę i było OK. Kompletnie nie rozumiem dlaczego. Ten drucik w środku trzyma pewnie podkładkę żeby była na środku. Zamieniłem go na oring, więc jest to samo.

Przeszła mi przez myśl jeszcze jedna rzecz. Z racji że zmieniałem układ pancerzy, wymieniłem linkę bo była za krótka. Wsadziłem Clarks. Może ona jest jakaś cieńsza i podkładka jej nie dociska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...