Skocz do zawartości

[Gravel] Marin Nicasio 2 vs Merida Silex 400


Credo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jestem ciekawy waszej opinii Merida Silex 400 vs Marin Nicasio 2. Wprawdzie wcześniej analizowałem więcej modeli i już sporo się dowiedziałem, ale teraz liczę na bardziej szczegółowe porównanie. 

Przypomnę moje wymiary - 187 cm przekrok 83 i waga niestety 120 kg.

Będę jeździł 80% szosa asfalt - 20% szutry(tak mi się wydaje :D ) 

Meridę mam w okolicy i co jakiś czas się pojawiają, na Nicasio 2 muszę czekać do wiosny. Pytanie co lepsze.

Porównując dokładnie te dwa modele podaję plusy dotyczące różnic które mi przychodzą do głowy.

Marin Nicasio 2

+ stalowa rama (większa wytrzymałość materiału, do więcej kg użytkownika -parę lat temu podawali 130 kg, obecnie piszą, że nawet nie ma max wagi użytkownika)

+cena 900 zł różnicy - niby nic przy takich cenach ale jednak sporo, bo na upusty w tych czasach nie ma co liczyć  :(

- osprzęt Tiagry-  choć dla mnie pewnie nie jest problemem, bo będę jeździł głównie po szosie

Merida Silex 400

+ osprzęt GRX ze sprzęgłem- atut bardziej chyba przydający się mimo wszystko w terenie

+ponoć lepsza geometria i wygodniejsza dla kręgosłupa

- aluminiowa rama - mniejsza wytrzymałość na kilogramy, przynajmniej w teorii, większy ból nadgarstków bo sztywniejsza

Macie jeszcze jakieś sugestie co do atutów konkretnych dwóch modeli i różnicy w specyfikacji tych rowerków? Jakieś różnice w jakości hamulców, kół itd?

Z góry dzięki za informacje

 

 

Edytowane przez Credo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do upustów, ja kupowałem jeszcze przed tymi ciekawymi czasami więc nie wiem jak teraz. Wtedy pytałem mailowo w 3 sklepach. W dwóch nie chcieli gadać, w trzecim dostałem 10%. Przez to musiałem po niego jechać 100km i zmarnować cały dzień ale cenowo i tak zyskałem kilka stówek.

Stalowa rama teoretycznie może mieć większą wytrzymałość ale kosztem wagi. Licz się z tym, że rower będzie cięższy o 1,5-2kg. Po płaskim to w zasadzie wszystko jedno ale pod górę to już się czuje. A w połączeniu z twardszymi przełożeniami jest jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upusty w tej chwili są nierealne, bo nie ma rowerów na sklepach i są już w ciemno pozamawiane jak przychodzą lub są dosłownie parę tyg. 

Akurat pomiędzy tymi modelami jest 1 kg różnicy, a biorąc pod uwagę moją nadwagę to hipokryzją z mojej strony by było szukanie na rowerze oszczędności na wadze w gramach mając swój nadbagaż  :D Bardziej zależy mi na wytrzymałości całego roweru ze wszystkimi komponentami dlatego decyduję się dołożyc trochę kasy na sztywne osie, hydraulikę itp., Ale też nie kupować roweru na zasadzie koła są przeciętne, ale i tak za rok sobie wymienisz. Chciałbym taki rowerek z tych dwóch do którego nie musiałbym nic dorzucać przez 10 lat bo kwota 6 k jest dla mnie już bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...