Skocz do zawartości

[Gravel] wybór modelu i rozmiaru


Credo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :) Planuję sobie zakupić nowy rower gravel/szosa. Mam problem z doborem rozmiaru ramy oraz samego modelu roweru, a być może będę go kupował w ciemno przez internet bez przymiarki. Budżet 3-5 k, a dość daleko mam do profesjonalnych sklepów rowerowych.Ceny rowerków są obecnie promocyjne(niestety rozsiane po całej Polsce).

Mój wzrost 187 cm/ przekrok jedyne 82 cm, więc nietypowo. Z tabelek rowerowych wzrostowo wychodzi 56/58 natomiast nie uwzględnia to mojego niskiego przekroku. Studiowałem troszkę te ustawienia odległości kierownicy od siodełka itp ale i tak niewiele mi to mówi.Wolałbym bardziej typ endurance, nie zależy mi żeby się na nim wyciągać ze względu na ból pleców.

Moja waga - 120 kg, chciałbym żeby rower uwzględniał moje kilogramy. Wyczytałem, że najbezpieczniej będzie zakupić rower gravelowy na stalowej ramie i jakichś porządnych kołach , choć nie ukrywam że kiedyś jeździłem na szosie, ale przy mniejszych kilogramach i wiele lat temu :) Teraz i brzuszek większy i plecki bardziej bolą.  Ale że to musi być gravel i odpada szosa - być może to błędne myślenie,więc proszę o poradę.

Jeśli jednak gravel to jaki byłby odpowiedni z modeli które podam niżej biorąc pod uwagę,że będę jeździł głównie na szosie, a gravel kupuję pod względem tylko jego większej wytrzymałości na moje kilogramy od zwykłej szosy

Zastanawiałem się nad Fuji Jari 2.5 lub 2.3 (obydwa modele stalowe ramy - rożnia się glownie osprzętem), Marin Four Corner oraz Author Ronin. Jeśli macie jakieś inne propozycje to poproszę :)Czy wiecie do jakiej wagi kolarza są wymienione rowerki, czy koła nie pójdą za miesiąc do wymiany :-) ? Z tego co zauważyłem w Fuji 2.3 są też lepsze koła z firmy WTB, a w Authorze koła Jalco. Marin FC ma jakies noname.

Ważna kwestia - proszę też o poradę jaki rozmiar powinienem dobrać w w/w modelach

w Author Ronin - wg tabeli wzrostu rozmiar 54 - 177-188 cm ,56 - 186-195 cm , nie jest podany przekrok.

W Fuji Jari 2.3 myślę nad rozmiarem, bo niestety nie znalazłem przedziałów do wzrostu a tym bardziej do mojego przekroku :) Z ogólnych wymiarów wydaje się że Author rozm 54 odpowiada 56 Fuji?

Marin FC przy nich wydaje się już całkiem długi i ogromny, rozmiar L jest chyba sporo większy i też nie wiem w jaki celować.

Na pewno macie większe doświadczenia z tymi rowerumi i pomożecie dobrać zarówno model jak i rozmiar. 

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...