Skocz do zawartości

[Pike] Problem z LSC


KasztanFR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam Rockshoxa Pike RC z Chargerem2 i Debonairem z 2019 roku. Amorek sprawuje mi się super, ale niepokoi mnie jedna rzecz. Otóż gdy zmieniam ustawienia wolnej kompresji nie czuję żadnej różnicy pomiędzy kliknięciami. Jest malutka różnica pomiędzy skrajnymi ustawieniami ale marginalna. Dodatkowo w najbardziej zamkniętej pozycji tłumik wydaje dziwny dźwięk, tak jakby   puka. Dla porównania w Yarim Motion Control znajomego pomiędzy kliknięciami jest wyraźna różnica. Proszę o wskazówki co może być nie tak i jak to można naprawić.

Pozdrawiam          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor kupiłem od znajomego ale on nie ma pewności bo i tak jeździł na w pełni otwartej kompresji. U poprzedniego właściciela amor mało jeździł i dopiero ja zrobiłem mu podstawowy serwis tj. smarowanie uszczelek, ślizgów, airshaftu i wymiana oleju w dolnych lagach żeby to na sucho nie chodziło. Tłumik od nowości nie był ruszany. Składam drugi rower i jestem na ten moment spłukany, więc oddawanie go do autoryzowanego serwisu na ten moment nie wchodzi w grę. Wolałbym jednak samemu spróbować to ogarnąć jeśli to jest technicznie możliwe w domowych warunkach. Jak ktoś ogarnia temat to proszę dać jakieś rady co mogło się schrzanić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRAM udostępnia instrukcje serwisowe do swoich amortyzatorów, i pozwala na samodzielny serwis,  więc jak masz narzędzia, to w domu możesz zrobić Chargera (zmiana oleju i uszczelek, odpowietrzenie):

https://www.servicearchive.sram.com/sites/default/files/techdocs/gen.0000000005894_service_manual_2019-2020_pike_revelation_english_rev_a.pdf

 

Tyle tylko, że 1) musisz kupić pełny zestaw uszczelek do Pike'a, bo nie ma do samego tłumika, 2) może to nie wystarczyć, gdyż może być konieczna wymiana jakichś elementów.

Obawiam się, że to nie jest awaria, którą usuniesz sam i bezkosztowo.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...