Skocz do zawartości

[E-bike] 23"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

nie znam się zupełnie na rowerach elektrycznych. Sama wolę pedałować siłą własnych mięśni, ale planuję zakup roweru elektrycznego w prezencie dla ojca.

W związku z tym uśmiecham się do Was szczerze i proszę o pomoc. Trochę poczytałam, trochę zapisałam. Wymagania co do roweru:

Wymagania:
1) koła 28 cali
2) trekingowy
3) napęd w ramie
4) silnik z wolnobiegiem (bezoporowy po rozładowaniu)
5)napędy Bafang, Yamaha, Shimano, Brose czy Bosch - popularne, więc części są dostępne
6) 36V
7) bateria LI-ON
8) Shimano Acera, Deore ew. Nexus 7 biegowy
9) rozmiar ramy 23, mężczyzna 194 wzrostu

10) do 10 000 zł

 

W co celować? Jaka marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

4) silnik z wolnobiegiem (bezoporowy po rozładowaniu)  

Tylko Brose ma możliwość odłączenia silnika od napędu więc przy jeździe bez prądu nie daje dodatkowych oporów . Shimano , Yamaha i Bosch mniejsze albo i całkiem spore opory mają . Tylko , że z tego co czytałem i słyszałem Brose są 100% awaryjne !  Wszystkie wracają do sklepu z uszkodzonym silnikiem . Dotyczy rowerów kupionych w 2019 i 2020 roku .

inną sprawą jest że e biki są bardzo ciężkie czyli nawet z ,,bezoporowym " silnikiem nie będzie się tym jechało jak normalnym rowerem . Z drugiej strony jeśli kupisz rower z aku 400 , a tym bardziej 500 Wh to prądu starczy na wiele km .

Nie piszę tego żeby zniechęcić do kupna tylko żebyś miała pełny ( lepszy ) obraz sytuacji . Na e bikach jeździ się przeważnie na prądzie , trzeba tylko wybrać tryb odpowiedni do potrzeb .

Co do konkretnych modeli nic nie będę polecał bo :

1  decyduje dostępność , a z tą , pod koniec sezonu chyba średnio 

2 masz całkiem sensowne założenia i wszystkie rowery spełniające twoje kryteria ( pomijam pkt 4 ) powinny być ok .

Aha , nic nie wiem o napędach Bafang , osobiście trzymałbym się trzech najpopularniejszych - S , B , Y .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać . Dobry rower z chwalonym systemem wspomagania . Bateria chyba 418 Wh ale w niegórskim terenie , przy rozsądnym wspomaganiu powinna starczyć na kilkadziesiąt km .

https://www.shimano-steps.com/e-bikes/poland/pl/product-information/city-trekking/e6100

O automatycznej zmianie biegów nie czytaj , w tym rowerze tego nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...