Skocz do zawartości

[Buty] spd do maratonów


Przecietny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Od kilku lat jeżdże maratony mtb, głównie Wielkopolskie, Solid, Gogol, ale dopiero od tego roku zdecydowałem się na buty spd i stwierdzam, że podoba mi się to podejście do pedałowania:). Problem dotyczy doboru odowiednich butów. Na początku szukałem informacji tutaj na forum jak i w internecie, wiele mi to nie rozjaśniło więc ruszyłem na poszukiwania po sklepach. W końcu zdecydowałem się na buty Rockrider xc 500, dokładnie takie https://www.decathlon.pl/buty-mtb-xc-500-id_8512244.html. Niestety po czasie okazało się, że buty o ile rozmiarowo (na długość) są idealne to niestety są za wąskie jak na moje stopy. Drętwieją mi  w szczególności duże palce i po prostu ciężko się jeżdzi, zwłaszcza na zawodach. Pomijając ten fakt buty zrobiły na mnie dobre wrażenie. Są z dobrego materiału,łatwo się je czyści, pokrętło działa bardzo dobrze pozwalając na precyzyjne "dociśnięcie" do stopy. Mają też kilka elementów, które wydaje mi się, że są w butach z wyższej półki: wkładka antypoślizgowa, wspomniane wyżej pokrętło, możliwość zamontowania kolców czy bardzo sztywna podeszwa. Nie da się jej w żaden sposób wygiąć w rękach i są też bardzo przyczepne na ewentualnych podbiegach, ale tak jak wspomniałem są dla mnie za wąskie. Dlatego jestem zmuszony kupić inne buty i tu pojawia się pytanie, bo chciałbym coś podobnego, tzn z elementami, które wymieniłem jako ich zalety. Niestety te same buty o rozmiar większe odpadają, bo są mi po prostu za duże. Znalazłem tak chwalone przez wielu buty SIDI w dobrej cenie, chodzi o model Trace https://www.rowertour.com/p/78736/sidi-mtb-trace-buty-rowerowe-spd-czarno-czerwone#rozmiar-48. Nie znalazłem natomiast w intenecie nic na ich temat, żadnych testów i nawet nie wiem czy nadają się do maratonów? Widzę, że niestety pokrętło nie związuje całego buta jak w tych XC 500, ale przeżyłbym to jeśli okazałyby się wygodne i wystarczająco sztywne. Nie chciałbym aby były mniej sztywne od poprzednich, ale tak naprawdę nie wiem jaki indeks sztywnośći mają moje obecne i nie wiem jak to porównać czy zbadać przy ewentualnym zakupie. Decathlon nie podaje tego parametru. Może ktoś ma te SIDI i może coś na ich temat napisać? Może możecie polecić inne buty w zakładanych parametrach, niestety nie sprawdza się u mnie zasada,że kupuje się buty o rozmiar większe gdyż przymierzałem wiele modeli Shimano i zawsze były za duże,(za długie). Miałem też możliwość przetestować model Shimano https://www.rowertour.com/p/81531/shimano-sh-me300-me3-buty-rowerowe-spd-mtb-czarno-pomaranczowe#rozmiar-40 i te na szerokość są idealne, ale takich nie chcę ponieważ nie spełniają powyższych parametrów.Cena w jakiej chciałbym aby te buty się zmieściły to powiedzmy 600 zł, ale jeśli tańsze bedą spełniały założenia to lepiej. Marka też nie gra dużej roli, najważniejsze jak wspomniałem są dla mnie sztywność oraz pokrętło. Dziekuje z góry za odpowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northwave. W tej samej cenie co konkurencja oferują chyba najwyższą sztywność.

Osobiście mam Northwave Extreme XC z podeszwą full carbon i jestem mega zadowolony. Wcześniej miałem jakiś podstawowy model Specialized (MTB Sport czy jakoś tak) i nawet nie mogę ich porównać, bo to zupełnie inna bajka. ;)
Te swoje kupiłem za 777zł, bo była ostatnia para w sklepie i nie znalazła chętnego, wyjściowo kosztowały chyba 1400. Teraz jak gdzieś znajdziesz, to będą za jakieś grosze, bo już od dwóch sezonów NW ma inny topowy model.

Z aktualnej kolekcji znajdziesz model Rebel 2 poniżej 700 zł, pewnie i w granicach 600 jeśli dobrze poszukasz.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...