Skocz do zawartości

[Przód i tył] Zmiana klamek.


Nastar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Hamulce XT BR-M785.

Mam od dość dawna powtarzające się kłopoty z prawa klamką - jest miękka, prawdopodobnie się zapowietrza bo porządne odpowietrzenie wystarcza na jakiś czas.

Hamulce ogólnie bardzo fajne i wystarczają do mojego spokojnego XC i sporadycznych zjazdów z wyższych górek. Poza tym - bardzo podoba mi się ich design bo pasuje mi do kokpitu (srebrne dekielki)

Ale naszła mnie taka myśl: a może by tak zmienić same klamki na np. XTR ? Zakładam, że pasowałyby do przewodów i zacisków. Pytanie tylko czy zyskałbym coś na działaniu ?

Zależy mi na bardziej 0-1 działaniu niż na wysublimowanej modulacji. Ma być moc hamulca dostępna w jak najszybszej fazie skoku klamki. Tak lubię ! ;-)

Jaki model wybrać i dlaczego: BR-M9000, BR-M9020, BR-M9100, BR-M9120    ?

Albo skoro każdy model Shimano ma swoje plusy i minusy (klamki, tłoczki, zaciski, siła, modulacja etc.) to próbujmy może podyskutować nad złożeniem "hamulców marzeń" najlepszych do moich nie wygórowanych wymagań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Nastar napisał:

Jaki model wybrać i dlaczego: BR-M9000, BR-M9020, BR-M9100, BR-M9120

No tylko że to są zaciski nie klamki, to raz. Klamki mają oznaczenie BL-M.... i mam następujące sugestie, a w zasadzie rozwinięcie tego co już napisał @Lawstorant:

- Klamki bl-mx1xx mogą Ci kolidować z manetkami

- Mam m785 i m9000 - lubisz 0-1 to stary XT ma tę funkcję w gratisie :) nowsze m9000 działają ciut przyjemniej, mx1xx - podobno jeszcze większy nacisk mają na modulację.

- Lubisz łatwą obsługę odległości od kierownicy to klamki m9000 i m9100 nie mają pokrętła.

- Starsze xt czyli m785 miały dźwignię która nie ma przetłoczeń tak jak XTR i nowe XT - słabiej spoconymi albo mokrymi paluchami obsługiwać.

Ale... to są wszystko niuanse i to totalnie bez znaczenia - ja bym brał zależnie od manetek albo bl-m8000 albo bl-m8100 skoro już obecny m875 to "szczaluch" - szkoda kasy na xtr'a bo zysk iluzoryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To już coś się wyjaśniło... 

Manetkę mam XT bez telewizorka, na obejmę. Wobec tego jeśli zapadnie decyzja o zmianie klamek to pójdę w kierunku XT (oczywiście BL a nie BR - mój błąd).

W takim razie jeszcze jedno pytanie: czy moje obecne,  ładne srebrne pokrywki w klamkach mogą pasować do któregoś nowego modelu klamek XT ? Czy w ogóle warto to rozważać? Trochę zależy mi na obecnym wyglądzie kokpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 28.08.2020 o 17:52, Nastar napisał:

OK. To już coś się wyjaśniło... 

Manetkę mam XT bez telewizorka, na obejmę. Wobec tego jeśli zapadnie decyzja o zmianie klamek to pójdę w kierunku XT (oczywiście BL a nie BR - mój błąd).

W takim razie jeszcze jedno pytanie: czy moje obecne,  ładne srebrne pokrywki w klamkach mogą pasować do któregoś nowego modelu klamek XT ? Czy w ogóle warto to rozważać? Trochę zależy mi na obecnym wyglądzie kokpitu.

Odświeżam. Co w końcu kupiłes? Mam podobny dylemat aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...