Skocz do zawartości

[9-12k] Full XC


davos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam roweru do technicznego ścigania na moje 191cm i 83kg (raczej techniczny cross triathlon w typie Xterra a nie płaskie MTB maratony). W tej chwili jeżdżę Na kilkuletnim hardtailu i o ile siłowo daję radę, to technicznie jest bardzo słabo - bardzo duży kloc w sensie wielkości, słaba trakcja w ciasnych zakrętach itp.

Fajnie wyglądają nowy Trek Supercaliber i Kross Earth 4.0 ale są trochę ponad mój budżet.

Możecie polecić coś innego? Czy jeśli nie walczę o pudło, to Kross Earth 3.0 będzie bardzo złym wyborem? Ktoś miał podobny dylemat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią, że zawieszenie w Rockriderze XC 100S mocno buja. W takim przupadku ten rower średnio nadawałby się do ścigania.

Earth 3.0 wygląda dobrze (jedynie manetkę zmiany biegów warto by zmienić na XT), ale jest z nim taki problem, że niewiele jest recenzji, a Kross nie oferuje rowerów testowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Galvatron napisał:

Spotkałem się z opinią, że zawieszenie w Rockriderze XC 100S mocno buja. W takim przupadku ten rower średnio nadawałby się do ścigania.

Tu chodzi o 900s, on ma trochę inne zawieszenie. Problem z tym, że jest niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciągle w głowie nie mogę sobie poukładać. Kross Earth 3.0 2020 czy XC 900S.

Jeśli nie mylę Krossa z czymś innym, to geo bardziej progresywna, XT podobno fajniej chodzi niż GX, ża to skok amortyzatorów "tylko" 100mm vs 120 w RR. RR wygląda też na kg lżejszy. Przy potencjalnej odsprzedaży, wydaje mi sie, że łatwiej będzie sprzedać Krossa niż "marketowca". Jakie jeszcze różnice powinienem wziąć pod uwagę? Różnica w cenie jest pomijalna na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać Krossa Earth Tokyo za 2k taniej niż katalog - jak dla mnie nawet lepiej zestawiony sprzęt niż 4.0. Co prawda już się nie ścigam, ale myślę że do zawodów to spoko sprzęt. Od razu powiem, że byłem uprzedzony do marki ;) ale po uzyskaniu informacji o ramie, jej historii, parametrach i osiągnięciach - wątpliwości ustąpiły. Tym bardziej teraz, bo jeździ to arcyzacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem mieć w podobnej cenie Eartha 3.0, ale zdecydowało podejście do gwarancji i reklamacji.

Dziś pierwsze km zrobione na XC900S. Przejście z aluminiowego, 14kg HT na 12kg Półkarbonowego FS to kosmos :D 
Co ciekawe największą różnice odczułem na szybkich podjazdach po korzeniach, myślałem ze raczej zjazdy poczuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, davos napisał:

Przejście z aluminiowego, 14kg HT na 12kg Półkarbonowego FS to kosmos

Ważyłeś może ten rower po zakupie, czy to co podają na stronie zgadza sie co do wagi?

Też na niego poluję ale ja potrzebuję rozmiar S i chyba się nie doczekam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowałem na niego na stronie Deca. Dwa razy mi anulowali zamówienie wcześniej. Pojawia się kilka egzemplarzy co jakiś czas. Według jednego z hiszpańskich forów, robią tego koło 10szt w każdym rozmiarze co jakiś czas na całą Europę. Magazyn jest centralny, więc kto pierwszy ten lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gzimo napisał:

Też się zastanawiam nad nim ale na stronie decathlon jest niedostepny tak samo jak w sklepach według ich strony.Czy nie powinni miec juz rowerów na 2021r?.Gdzie dorwałes XC900S.

Kilka dni temu rzucili do sprzedaży rozmiar Li XL. Elka rozeszła się bardzo szybko, a XL ciągle jest w sprzedaży i nawet pisze na tą chwilę że w ilości dużej.

 

Teraz, davos napisał:

Polowałem na niego na stronie Deca. Dwa razy mi anulowali zamówienie wcześniej. Pojawia się kilka egzemplarzy co jakiś czas. Według jednego z hiszpańskich forów, robią tego koło 10szt w każdym rozmiarze co jakiś czas na całą Europę. Magazyn jest centralny, więc kto pierwszy ten lepszy. 

Mógłbyś podać link do tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...