Skocz do zawartości

[SPD] Jakie zapięcia i buty


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie miałem a dobre opinie słyszałem.

Dlatego chcę kupić pedały typu SPD (myślę o uniwersalnych czyli z platformą) no i do tego buty.

Co mogli byście dobrego polecić?

Gdzieś czy czytałem dobre opinie o Shimano PD-T8000.

Co o tym sądzicie? I jakie buty do tego.

Na razie chcę to daj MTB (asfalt, szuter, górki).

Ale na przyszłość myślę o graverze lub szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty pasujące, wygodne i podobające się kupuje. Pedały schimano od slx w górę.

A generalnie jeśli się nie ścigasz w maratonach, czy xc, to spd ma średni sens w mtb. Nic nie zyskujesz. To wybór dla świadomego użytkownika. A jak więcej pojeździsz agresywnie, to i tak zasadniczo będziesz musiał wrócić do platform ze względów bezpieczeństwa.

Wypnij się w locie, żeby odrzucić rower. Taka tam sytuacja.

Albo jak chcesz ostrzej w zakręty powchodzić, żeby posłuchać BRAAAAPPPP. No można w spd. Tylko zawsze masz wtedy z tyłu głowy, że jak stracisz przyczepność, to będziesz w krzakach albo na glebie. A wypinanie i wpinanie w czasie serpentyn średni temat. Ogranicza większość ludzi. Oczywiście w spd możesz być szybszy w pewnych warunkach, niemniej to dla świadomych użytkowników. Dla 99% ludzi lepsze są platformy na MTB.

Zresztą na szosie jest podobnie. Nikt nie ciągnie do góry pedałów. Żaden pros tego nie robi. spd sl szosowe jest tylko ze względu na micro waty które gdzieś tam możesz zyskać i sprinty na maxa. Normalnemu człowiekowi do niczego to nie jest potrzebne. Poza lansem, czy wygodą, kiedy po 200km nie masz już siły i ochoty pilnować stopy. Ale kto tyle jeździ.

Jak byś tyle jeździł, to byś się o nic nie pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPD i scalenie roweru z rowerzystą to genialna sprawa. Pewność, że się stopa nie ześlizgnie - jest bezcenna. 99% ludzi którzy w moim otoczeniu przesiedli się na SPD już do platform nie wróciło. Szybsi pewnie nie jesteśmy, ale jak trzeba to sprint w SPD jest o wiele, wiele szybszy a kontrola roweru większa. Jeśli jeździsz ambitnie a nie spacerowo, to SPD są świetnym pomysłem. Na początku czeka Ciebie gleba albo dwie, bo zapomnisz się wypiąć, ale niestety, na to nie ma rady. 

 

Ale ja bym takich wynalazków jak T8000 nie kupił, jak SPD to tylko klasyczne, choćby i M520.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M520 i nie potrzebujesz niczego więcej. Warto spróbować SPD, choć i platformy z wygodnymi, dobrymi butami (niekoniecznie 5/10) mają wiele zalet.

Co do butów SPD, to:

1 godzinę temu, Mateusz30 napisał:

Buty pasujące, wygodne i podobające się kupuje.

Lepiej kupić trochę (bez przesady) droższe buty SPD, np. lżejsze lub z wygodniejszym systemem sznurowania/zakładania aniżeli dokładać do wyższych modeli pedałów SPD. Na początek bardzo dobre będą podstawowe buty Shimano, byleby tylko dobrać dobrze rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, Mateusz30 napisał:

Zresztą na szosie jest podobnie. Nikt nie ciągnie do góry pedałów. Żaden pros tego nie robi. spd sl szosowe jest tylko ze względu na micro waty które gdzieś tam możesz zyskać i sprinty na maxa. Normalnemu człowiekowi do niczego to nie jest potrzebne. Poza lansem, czy wygodą, kiedy po 200km nie masz już siły i ochoty pilnować stopy. Ale kto tyle jeździ.

Jak byś tyle jeździł, to byś się o nic nie pytał.

Prośbę mam........zastanów się zanim napiszesz.

Bo piszesz takie bzdury ,że aż trudno uwierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te: https://allegro.pl/oferta/shimano-pedaly-spd-pd-t8000-bloki-sm-sh56-7129766771 nie mam do nich żadnych uwag, na pewno zaletą jest zarówno stosunek cena/jakość jak i wielofunkcyjność. Jadąc sam zapinam się w bloki a jadąc z rodzinką z prędkością ~10km/h nie potrzebuję zmieniać butów, siadam i jadę. Mnie się taki uniwersalny wynalazek podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...