Skocz do zawartości

[pomoc w wyborze] pierwszy rower szosowy


jackplack

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam nadzieję, że jako pierwszy post mogę założyć temat z prośbą o pomoc w wyborze roweru.

Chciałbym kupić pierwszy rower szosowy. Rower ma być wygodny (plecy!) i w miarę możliwości lekki. Gdyby był jeszcze ładny, byłoby super.

Z roweru będę korzystał w mieście: dojazdy, rekreacja, turystyka. Mój budżet to ok. 4 tys. złotych. Mam ok. 178 cm. wzrostu, ważę ok. 85 kg. Kondycyjnie daję radę, z mobilnością gorzej (kręgosłup). Na zwykłym, ciężkim miejskim rowerze jeżdżę średnio godzinę-dwie dziennie i myślę, że mógłbym jeździć przyjemniej i szybciej, gdybym zmienił rower.

Z tych, które przewijają się w tematach na forum i na stronach poświęconych rowerom, wybrałem: specialized allez i scott speedster 30. Ładny jest też fuji jari, ale przy moim budżecie jest on ciężkawy (13 kg).

O rowerach szosowych nie wiem nic (dlatego szukam nowego).

Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz-kwestia co z tym kręgosłupem? Z jednej strony mocna geometria endurance (btwin rc520 ok.3500zł) może zarówno dobry jak zły jeśli pozycja sprawi, że pojawi się większy nacisk na dolny odcinek kręgosłupa. Z drugiej strony sportowa geo da większy nacisk na odcinek piersiowy. Oczywiście bikefittingiem idzie się dogadać z każdym sprzętem, ale wymaga to trochę czasu i zaangażowanie. Sprawdź jeszcze oferty krossa vento, giant contenda, fuji roubaix itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Rzeczywiście, dziś dowiedziałem się, że istnieje coś takiego, jak bike fitting, ale ceny usługi, na którą natknąłem się w sieci były spore (700 zł) - zwłaszcza, jeśli porównać to z moim budżetem na rower.

Mam przepukliny w dolnym odcinku kręgosłupa. Na moim zwykłym rowerze plecy nie są problemem - przyjmuję pozycję pochyloną, mocno opieram się rękoma na kierownicy. Na pewno bardziej pionowa obciążałaby chory odcinek.

Fuji roubaix bardzo mi się podoba, ale jest drogi i nie wiem, czy w porównaniu do ww. mniej wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to jest bikefitting żebyś się dowiedział co będzie wygodne przy twoich chorobach/znieksztalceniach/ruchomosci/mobilności

Co z tego że sobie kupisz np. fuji roubaix jeśli okaże się później że ta pozycja ani pozwala na ani trochę komfortu. 

Jeśli ktos jest w pełni sprawny to można mu podpowiadać na podstawie doświadczeń swoich czy innych. Ale w twoim przypadku ja np. nie podjąłbym się żadnego pomagania w wyborze na odległość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referencje jakiś lokalsów na pewno dużo dadzą. Ja skorzystałem z bikefitu po wielu latach sportów walki (kickboxing i mma), bo po wymuszonym pożegnaniu z bitką , powrocie do kolarstwa i zrzucie wagi pojawiły się problemy z kręgosłupem i napięciami, kolanami itp. Dziś wiem, że w moim przypadku była to najlepsza inwestycja. Jedyne co mogę doradzić to szukaj takiego bikefitera , który jest zarazem dobrym fizjio. Wtedy będzie miał wiedzę jak Ciebie na takim rowerze się ułożyć. Ja dokładnie do takiego trafiłem. Nie żałuj kasy. 500-700zł na moje warte wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...