Skocz do zawartości

[Klocki hamulcowe]nie wchodzi tarcza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, ze tylne hamulce przestały hamować a zaczęły piszczeć postanowiłem je wymienić. Mam hamulce TPR HY/RD. Kupiłem odpowiednie okładziny, zamontowałem je i okazało się że nie ma miejsca na tarcze hamulcową. W hamulcach ze starymi tarczami było ze 3 mm luzu,

źle dobrałem okładziny? Okładziny za grube? 

Co zrobic?

20200621_160421.jpg

20200621_160814.jpg

20200621_164645.jpg

20200621_160638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wkg napisał:

Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie pytanie i odpowiedz.

Czytam, czytam a hamulce jak nie hamują tak nie hamują. Jeżdżę i liczę, że się dotrą. Nie zatłuściłem. Manetkę muszę docisnąć do kierownicy, żeby szczęka ścisnęła tarcze, ale i tak koło się obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://trpcycling.com/product/hyrd/

 i wycinek z instrukcji producenta dostępnej na tej stronie

STRETCH CABLE AND HOUSING New cable and housing will stretch after initial instruction. Pull the brake lever 10 times to stretch the cable and seat housing. Push back on the actuator arm to check that it is fully returning. If your thumb is able to push the arm back into its rest position, this indicates there is too much friction somewhere in the cable routing. It will need to be corrected for best performance. [ref. D-3] Repeat cable tightening process to eliminate cable slack from the stretching/seating step above. Use barrel adjuster for fine tuning only - the actuating arm needs to return fully to open the reservoir port.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...