Skocz do zawartości

[stery] Problem zmiana z kulek na maszynowe


kombiii

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miał chłop kłopotu, to się za wymianę sterów wziął.

Jako, że moje poprzednie stery się zużyły, wżery na bieżniach itp. postanowiłem wymienić komplet na łozyskach maszynowych.

Główke ramy mam taperowaną, więc zamówiłem takie:

stery-pol-zintegrowane-hsi-evo-taper-1-1834-1534-zs44zs56-taper-czarne-lozyska-maszynowe.jpg.408afaf183542507d94d19edd7edb460.jpg

Wybiłem stare miski z ramy, poszło gładko, nabiłem nowe miski, troche sie namęczyłem, ale w końcu weszły. Najcięższym zadaniem było ściągnięcie bieżni z rury widelca. nie obyło się bez odprysku lakieru, ale się udało. Poskładałem całość i zaczęły się schody :mellow: Otóż za Chiny nie mogę ich wyregulować. Uprzedzając pytania, kolejność montażu następująca:

  • nakładana (nie nabijana) dolna bieżnia na rurę amortyzatora
  • łożysko maszynowe (węższą częścią do góry)
  • dolna miska
  • górna miska
  • łożysko maszynowe (węższą częścią do dołu)
  • uszczelka usztywniająca
  • podkładki
  • kapsel

Po kilkunastu próbach mam dość. Czy ktoś może mi pomóc, zanim potnę rower palnikiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerna redukcja. Prawdę mówiąc, nie wpadłbym na to, choć kombinowałem dobrze. Stokrotne dzięki kolego :thanks:

Zamiast tego co dostałem, wstawiam tą redukcję? Szkoda tylko, że będę miał przez to ustrojstwo rower unieruchomiony przez weekend. Chyba, że pojeżdżę jutro po sklepach rowerowych i zdobędę to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg. mnie tak, nabijasz bieżnię redukcyjną i wstawisz wtedy amorka z prostą rurę w rame taper.

Tylko jeszcze łożyska dolne są z różnym kątem ścięcia i nie wiem czy bieżnie są jakieś standardowe, czy pod kąt robione. Poczekaj, ktoś Ci powie dobrze, ja miałem jedynie łozyska 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem w jednym z serwisów rowerowych wspomnianą bieżnię redukcyjną. Zaraz złożyłem cały zestaw i oczywiście problem zniknął.

2141909884_stery(1).thumb.jpg.542bf574d9c6356e49931ff88543b7f5.jpg

Stery chodzą lekko, pewnie i o to chodziło. Jeszcze jedno, nie chcę wpadać w mentorski ton, ale jeżeli nie macie karbonowej ramy, czy roweru za 20 000 zł a posiadacie odrobinę zdolności manualnych, nie kupujcie drogich narzędzi do wybijania misek, czy też ich wciskania. Ja, laik, poradziłem sobie bez nich, zatem i Wy dacie radę. Młot (bez młota to nie robota) kawałek deski, anielska cierpliwość i miski nabite. Podobnie z wybijaniem, czysta przyjemność. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...