Skocz do zawartości

[Sztyca amortyzowana] Problem z wyborem rozmiaru - prosze o pomoc


DefragBike

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

niestety ze wzgledu na problemy z kregoslupem zdeycdowalem sie na zakup amortyzowanej sztycy (Suntour NCX lub CaneCreek Thudbuster). 

Decyzja zapadla ale mam problem z wyborem rozmiaru :D

Mam Canyon Exceed 5.0 SL z tego roku, geometria ze strony producenta:
http://prntscr.com/t1ztu3

Tak wiec - szerokosc sztycy - 30.9mm, to jest jasne
problem jest z dlugoscia - seat post length jest 400mm, ale maximum seat post insertion depth - 370mm. 

Sztyce ktore mnie interesuja sa 400m lub 350mm, wiec nie wiem ktora wybrac. Na logike - moge wlozyc 400m i bede zawsze juz 30mm wystawac minimum, moge wlozyc 350mm i powinno byc rowniez ok, tyko bede mial mniejszy zasieg. Tak wiec mam mindf**ka ;)

Najprosciej by bylo po prostu wyjac sztyce i ja zmierzyc, ale niestety nie mam obecnie dostepu do roweru, a chcialbym juz zamowic czesci zeby miec to z glowy :)

Bede wdzieczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dokumosa napisał:

Jeśli sztycę sztywną masz wysuniętą na co najmniej 30mm to nad czym się zastanawiasz? Że 350 będzie lżejsza? Już i tak profanujsz tego exceeda sztycą amortyzowaną więc te kilkadziesiąt gram w tą czy w tą różnicy nie zrobi.

nie, nigdy nie wymienailem sztycy :D ryba mi te pare gramow, nie chce zrobic f**kupu ze kupie zly rozmiar po prostu.

Czyli obie wejda na luzie, tylko 400mm na maks wsunieta bedzie wystawac 3cm, a 350mm bedzie wsunieta na maksa byla na 0 i miala 2cm zapasu, plus bede mogl ja mniej wysoko wysunac. Zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dokumosa napisał:

Tak. Dodatkowo im głębiej sztyca siedzi tym mniejsze naprężenia występują w okolicy komina (ta część rury podsiodłowej wystająca ponad górną/"poziomą" rurę ramy).

czyli 400mm optymalna :)

dzieki piekne za pomoc, nie bylem pewien ze dobrze rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekaowsci się zapytam na która  z wymienionych wyżej sztyc padło? Przymierzałem sie swego czasu do Canecreek, ale doszedłem do wniosku, e za wartość tej sztycy mam 3 NCXy....wiec mam Suntoura i nie narzekam. Ma juz lekki luz, ale tez wyjechanie z 3000-3500 km w rożnych warunkach i pod sporym ciężarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...