Skocz do zawartości

[napęd] Cykanie i przeskakiwanie po wymianie napędu?


BratniaDusza

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Posiadam rower Kross Hexagon 5.0 i miesiąc temu miałem wymieniany napęd na nowy. Wczoraj zmieniłem łańcuch i na przełożeniu 2x6 i 3x6 łańcuch przeskakuje. Czy po miesiącu użytkowania roweru napęd może się tak zużyć? Na pewno nie zrobiłem więcej niż 1000km nim + łańcuch był czyszczony, smarowany itp. Druga sprawa to dziwne cykanie z przodu. Na starym łańcuchu problem występował przez chwilę lecz na nowym dzieje się tak cały czas. Łańcuch Shimano skuty na spinkę. Byłem w serwisie i serwisant powiedział, że na początku warto wymienić przód i sprawdzić czy się coś zmieni. Czy to cykanie może być winą łańcucha? Na starym problem był chwilowy po czym samo przestało. Stary łańcuch sprawdzałem przyrządem do pomiaru łańcucha i gdy widziałem, że się naciągnął zmieniłem na nowy. Rozumiem gdyby to stało się po dłuższym czasie ale nie po miesiącu. Serwisant też powiedział, że to dosyć dziwne. Pytam bo nie chce po raz kolejny wymieniać napędu bo to spory koszt. Może da się coś zrobić z tym cykaniem, żeby na tym napędzie można było jeszcze trochę km zrobić ;)

To cykanie to na pewno nie jest suport bo miałem wcześniej wymieniany i odgłos itp. był zupełnie inny ;)

Napisano

Ale to co w tym wypadku zrobić? Wystarczy zmienić tylko łańcuch na lepszy i przestanie przeskakiwać? Bo na chłopski rozum wydaje mi się, że nie ale moja wiedza jeżeli chodzi o rowery jest znikoma dlatego proszę o dokładniejsze wytłumaczenie :)

Napisano

Postaram się zrobić lepsze zdjęcia koło godziny 16 ;) A czy jeżeli łańcuch jest słaby jakościowo to przy dobrym napędzie może przeskakiwać? Nie chodzi mi w tym wypadku o mój przypadek ale ogólnie :) Pytam z czystej ciekawości :)

Napisano

Jeśli nowy łańcuch przeskakuje to powodem jest zużyta kaseta ( zęby ) lub/i korba. ( zęby ) Dlatego trzeba ocenić zużycie zębów dając zdjęcia takie :

comment_SvwJnOmC8ZDo3elK9OXbyjztFfMdZYdy

IMG_20190419_160533.jpg.440b802d58c2cfb7

( ramiona korby w poziomie )

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Tak cały nowy napęd :) Sorki, że dopiero teraz ale masa pracy :/ Dziwne trochę ponieważ na przedniej tarczy nie jeździłem prawie w ogóle na 1 biegu.

Zdjęcia postaram się zrobić jeszcze w tym tygodniu :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...