Skocz do zawartości

[Gravel] do 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Trzy lata temu za pomocą forum wybrałem rower crossowy który cieszy do dziś, jednak w tym momencie poszukuję czegoś przeznaczonego na asfalt (z możliwością zjechania z niego). Większość tras i tak robiłem po asfalcie więc mój wybór (słusznie lub nie - również proszę o opinie) padł na gravela. Zależy mi na osiąganiu większych prędkości aniżeli na crossie oraz na większej przyjemności jazdy drogami asfaltowymi. 

Budżet jaki mam przeznaczony to 4-5 tysiące złotych brutto, ważna jest FV. Na forum w jednym z poprzednich tematów znalazłem polecenia gravela za 3500 zł - KROSS eskier 2.0. 2020 więc automatycznie nasuwa się pytanie czy dokładając do 5000 zł jestem w stanie znaleźć gravela który znacznie przebije tego KROSSa? Rama w jaką będę celował to 56 (mam 187 cm wzrostu). 

Pozdrawiam gorąco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esker 2 ma aluminiowy widelec, więc warto dopłacić chociaż do czegoś na widelcu karbonowym. Do 5000 tysięcy jest spory wybór jeśli nie wymagasz hydraulicznych hamulców, w przeciwnym wypadku zostają do wyboru chyba tylko Romety i Giant Revolt z hybrydowymi. 

Trochę takich wątków już było ostatnio, więc kilka propozycji tam padło, jest też https://www.1enduro.pl/gravel-do-7000-zl-2020/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bodajże w lutym tego roku, po zaczerpnięciu porad na tymże forum, kupiłem poleconego przez jedną z osób Merlina Malt G1 na Tiagrze. I będę polecał każdemu. Wspaniały rower! A jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny chyba nic lepszego nie znajdziesz, bo to marka własna sklepu (tak jak Tribany Decathlonu).

https://www.merlincycles.com/merlin-malt-g1-tiagra-gravel-bike-2020-147541.html

z dostawą do Polski 4 tys. Tylko siodełko obowiązkowo do wymiany. Ja zmieniłem też opony na 28 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie proszę ( trochę podepnę się pod temat) jakie są zalety stalowej ramy w gravelu?

Szukam tez dla siebie roweru rekreacyjnego na trasy głównie asfaltowe ( tak z 80%, reszta parki, czy leśne dróżki). Jako totalny laik wygooglalem rower crossowy, ale wszyscy zachęcaja mnie do gravela... Nie znam się na tym, ale warto chyba to rozważyć. Ważna jest dla mnie pozycja na rowerze - jestem dość duży ( 187kg) i ciężki ( ponad 100kg) i mam siedzącą pracę ( kręgosłup doskwiera) więc wahałem się, czy pozycja na rowerze gravelowym będzie dla mnie odpowiednia. Dowiaduje sie jednak, że i tu występują ramy z różna geometrią.. Czym różni sie np. geometria w Authorze Ronin od geometrii w Authorze Aura XR5? 

Edytowane przez popkorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, popkorn napisał:

podpowiedzcie proszę ( trochę podepnę się pod temat) jakie są zalety stalowej ramy w gravelu?

Szukam tez dla siebie roweru rekreacyjnego na trasy głównie asfaltowe ( tak z 80%, reszta parki, czy leśne dróżki). Jako totalny laik wygooglalem rower crossowy, ale wszyscy zachęcaja mnie do gravela... Nie znam się na tym, ale warto chyba to rozważyć. Ważna jest dla mnie pozycja na rowerze - jestem dość duży ( 187kg) i ciężki ( ponad 100kg) i mam siedzącą pracę ( kręgosłup doskwiera) więc wahałem się, czy pozycja na rowerze gravelowym będzie dla mnie odpowiednia. Dowiaduje sie jednak, że i tu występują ramy z różna geometrią.. Czym różni sie np. geometria w Authorze Ronin od geometrii w Authorze Aura XR5? 

Koniecznie się poprzymierzaj do różnych rowerów, gravele to taki worek z rowerami od trekkingów z barankiem po agresywne szosy z grubszą gumą, na kązdym jest inaczej. Zwróć też uwage na ręce, jeśli wczesniej nie jeżdziłeś z barankiem - ja w tym roku kupiłem Marina 4C i mam trochę mieszane uczucia, z jednej strony jest szybciej i na dłuższej trasie wygodniej niż na trekkingu czy mtb, ale zaprzyjaźnianie się z barankiem idzie dość wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 04:14, LisFOlk napisał:

Trzy lata temu za pomocą forum wybrałem rower crossowy który cieszy do dziś, jednak w tym momencie poszukuję czegoś przeznaczonego na asfalt (z możliwością zjechania z niego). Większość tras i tak robiłem po asfalcie więc mój wybór (słusznie lub nie - również proszę o opinie) padł na gravela. Zależy mi na osiąganiu większych prędkości aniżeli na crossie oraz na większej przyjemności jazdy drogami asfaltowymi. 

 

Muszę Cię rozczarować. Osiąganie większych prędkości jest możliwe dzięki generowaniu większej mocy. Żeby generować większą moc trzeba więcej i mocniej jeździć. I to tyle. Ewentualnie można też jeździć z wiatrem. Na pewno będziesz szybszy.

Przesiadka na gravela może nie zmienić nic, a może Cię nawet spowolnić w zależności od konfiguracji rowerów. Cudów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 07:56, Mateusz30 napisał:

Muszę Cię rozczarować. Osiąganie większych prędkości jest możliwe dzięki generowaniu większej mocy. Żeby generować większą moc trzeba więcej i mocniej jeździć. I to tyle. Ewentualnie można też jeździć z wiatrem. Na pewno będziesz szybszy.

Przesiadka na gravela może nie zmienić nic, a może Cię nawet spowolnić w zależności od konfiguracji rowerów. Cudów nie będzie.

z reguły jednak taka przesiadka pomaga w osiąganiu większych prędkości. Lżejszy i sztywniejszy rower, brak amortyzatora, bardziej aerodynamiczna pozycja, efektywniejsze pedałowanie, "szybsze" przełożenia, to wszystko robi różnice. Może nie drastyczną, ale jednak. Natmiast może się okazac, że nie jest wygodniej.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, 

Myślałem nad kupnem Gravela i natknąłem się na poniższą rame:

https://barnettsports.pl/products/brc-01-rama-karbonowa-bialaczarnarozowa

Czy nie lepiej byłoby złożyć sobie gravela w oparciu o taką rame niz wydac 5k na rower z rama aluminiowa?

Co sądzicie o tej ramię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...