Skocz do zawartości

[Manetka] Manetka Alfine -> Nexus


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Montuję nexusa 8 w rowerze żony. Uparła się na "zwykłe" manetki. Tymczasem w ofercie nexusa 8 tylko obrotowe. Wyczytałem gdzieś, że Nexus 8 SG-C6000-8R, bo taki będę montował, ma bebechy starego Alfine. Zatem pytanie. Czy manetka Shimano Alfine SL-S503 lub SL-S7000 będzie współgrać z Nexus 8 SG-C6000-8R?? Jeśli tak, to która lepsza (odwrotnie naciągają linkę) ?? Rower będzie służył do jazdy po mieście i do pracy.

Edytowane przez uczesany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SG-C6001-8R,
SG-6001-8V

jest całkowicie kompatybilny z

 

SG-C6000-8R
SG-C6000-8V
SG-C6010-8R

Konstrukcja przełożeń , dla SG-C6001-8R to low normal.

Czyli przy zrzucaniu biegu z 8 na 1 , luzuje się naciąg sprężyny.

Wiec będzie pasować manetka Alfine SL-S503 8speed

 

Ta sama manetka pasuje do SG-8R25

 

inter8_line.gif

 

Edytowane przez inforobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, podepnę się pod temat z zapytaniem.

Kupiłem rower z piastą wielobiegową Nexus 8 i manetką Alfine SL-S503. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że biegi zmienia się odwrotnie w stosunku do tradycyjnych przerzutek z kasetą (kciukiem zmienia się na bieg cięższy, a palcem wskazującym - na lżejszy). Jest to mocno nieintuicyjne i denerwujące.

Pytanie, czy da się to jakoś podpiąć odwrotnie, ew. zastosować inną manetkę (ale nie obrotową) która będzie działać jak klasyczne manetki Altus czy Deore?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem manetkę w Krossie Inzai z SL-S500 na nową Alfine. Zmienił się sposób zmiany biegów w odwrotnym kierunku. Stara alfina miała prowadzenie pancerze od dołu, nowa od góry.

Edytowane przez Imar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL-S7000 powinna działać tak jak sobie życzysz(jestem przekonany na 99%). Jak dobrze pamiętam to przez zastosowanie nowej manetki alfine do starego mechanizmu zmiany biegów alfine zmienia się procedura regulacji piasty. Piastę regulujesz na 5 biegu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, widzę w internecie że te manetki mają odwrócony kierunek biegów też na wskaźniku, więc rzeczywiście powinno być jak piszesz.

SL-S7000-8 (shimano.com)

Manetka prawa tylna Shimano Alfine SL-S503 8speed czarna (bikestacja.pl)

Zlecę tę wymianę w serwisie, sam sobie raczej nie poradzę z regulacją, zwłaszcza że rower ma napęd paskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dla tych co szukają odpowiedzi. Manetka sl-7000-8 współgra z nexusem sg-c6001-8d w odwrotnej kolejności w porównaniu do tradycyjnych kaset. Bieg referencyjny to teraz  bieg nr 5 - gdyby kogoś to irytowało to można poprostu wydrukować sobie nową tablice w odwrotnej kolejności i nakleić. Do sposobu zmiany biegów szybko można się przyzwyczaić- poza tym że kciuk i palec wskazujący odpowiadają za przeciwne przełożenia to zmiana biegu maksymalnie jeden na raz(zarówno w dół jak i w górę). Manetka jak dla mnie ma same plusy. Zwiększa żywotność IGH. Przy gripowej obrotowej manetce dłoń oparta na niej często powodowała niechciane napięcie na lince i przeskakiwanie / slizganie się napędu(wytrzymałem jeden dzień, myślałem że kupiłem wadliwą piastę).  Manetka jest super precyzyjna i bardzo ją polecam. (Swoją kupiłem w decathlonie 119pln). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...