Skocz do zawartości

[Rama] 20 -> 21 cali, geometria


vooyeQ

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem !

Potrzebuję wymienić sprzęt, i mam problem natury geometrii ramy...
Czy taka geometria ramy będzie bardzo istotnie odbiegać od pierwotnej ? Żeby nie poszło w krzyże, pierwsza młodość już za mną ;)

Było 20'':  [ klik ]
Celuję w 21'': [ klik ]

--

Wzrost 187, przekrok 89cm.
Nie ścigam się, chociaż lubię trochę przycisnąć na odcinku ~50km, bardziej rekreacyjnie to max 150km.

--

20 tka była całkiem przyjemna, mała, rezolutna, ale rama pękła pod sztycą (najwyższe możliwe ustawienie na skali)... więc siłą rzeczy celuję w większy.

Do 20 się przyzwyczaiłem, nie bolą plecy, nie bolą ręce.

--

Mierzyłem Trek 21.5 (kolos jak dla mnie), Meridę Big Nine XL no też trochę spory, może kwestia przyzwyczajenia.
Niestety nie mam dostępu do przymiarki Fuji.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz są inne geometrie, niż kiedyś. Trzeba dobrze wszystko poczytać albo się przymierzyć. Na pewno w większości przypadków nie łapiesz się na ramy 21". Będziesz wyglądał, jak dzieciak na za dużym rowerze komunijnym. To kompletnie bez sensu i psuje fun z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przymierzyć, akurat robię odzysk starego sprzętu na ramie 20.8, żeby kupić sobie czas na solidne podejście do tematu czegoś z bieżących sprzętów.

Pojeżdżę trochę i zobaczę jak wygląda ten /za duży rower/. Z chęcią wziąłbym mniejszy i bardziej zwrotny, nie chcę tylko powtórzyć pękniętego komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szukaj więc ram, w których nie ma dużego slopingu, czyli górna rura nie jest zbyt nisko przy kominie.
Geometrie bywają różne - np. któryś XCaliber ma komin wywalony w niebo, co prawda ze sporym spawem, ale kiepsko to wygląda...
W "normalnym" rowerze komin zazwyczaj jest rozsądnej długości, a przy dużych rozmiarach ram, i odpowiedniej długości sztycy ( nieprzesadnie wysuniętej ), nie powinno być problemu pękania komina przy właściwie dobranym rozmiarze ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...