Skocz do zawartości

[Buty rowerowe] marka vemont


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu butów SPD i pedałów. Zastanawiam się czy warto kupować buty firmy Vemont, które mają bardzo konkurencyjną cenę w stosunku do np Shimano. Czy macie taki sprzęt w użyciu ? Jak się spisuje ? Jeżdżę ok 2000 km rocznie. Zależy mi aby takie obuwie wystarczyło na długo  ( min  5 lat ). 

Drugie pytanie. Czy but SPD Shimano czy Vemont jest kompatybilny z pedałami i blokami innych producentów?  Albo czy but Vemont będą pracować z pedałami Shimano, Kellys czy inne..... 

Jak się sprawują nakładki na pedały spd do zwykłego obuwia. Może lepiej kupić SPD jednostronne ....

Bardzo proszę o informację i z góry dziękuję ☺ Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Chyba na początek warto zacząć od tego, że nie ma czegoś takiego jak "buty SPD" ;-)
SPD to system wpinanych pedałów firmy Shimano, a tych systemów jest jeszcze kilka dla mtb, jak choćby crank brothers czy time  - każdy z nich ma swoich zwolenników, ale spd jest najpopularniejszy.

Praktycznie każdy but będzie kompatybilny z poszczególnymi systemami, bo różnią się one kształtem wkręcanych bloków, ale rozstaw śrub jest wystandaryzowany - więc jeżeli ma buty do mtb, to założysz bloki każdego z tych systemów, jeżeli masz buty szosowe, to trzeba już myśleć o pedałach zatrzaskowych do szosy ;-)

Firmy Vemont nie znam, ale na zdjęciach z netu widać mocowanie na 4 śruby, czyli pod systemy mtb (cranki, time czy spd).
Ok kilku  sezonów używam specialized, i jestem zadowolony, zarówno z typowych na trening (MTB Sport), jak i turtystycznych (Tahoe)

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółową odpowiedź. Buty rowerowe ..... nie SPD. .. źle to nazwałem. Znam markę specialized. A  co powiesz o butach marki Shimano? Myślę że jak Shimano to Shimano. ☺

 

Chce mieć możliwość jazdy w zwykłych butach, bez systemu zapinania. Co byś polecił. .? Nakładki na pedały SPD  czy pedały SPD jednostronne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

O butach shimano powiem ... niewiele, bo w nich nie jeździłem ;-)
Dwóch kumpli jeździ i sobie chwali - obaj w M089 - problem jeden z nich z klamrą, ale wymienili wymienili w ramach reklamacji bez problemu.

Co do nakładek, to też nie podpowiem, bo nie używam SPD ;-)
Jeżdżę w crankach, a konkretnie w Candy 3, uzywałem wcześniej Mallet - oba pedały mają zarówno możliwość wpięcia, jak i podparcie dla buta - zdarzyło mi się nawet pedałować w sandałach ;-) nie było problemu, choć stopa mi spadała przyzwyczajona do "ciągnięcia w górę"

Pozdrawiam

Witek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, AdamBike napisał:

Chce mieć możliwość jazdy w zwykłych butach, bez systemu zapinania. Co byś polecił. .? Nakładki na pedały SPD  czy pedały SPD jednostronne ?

To się nie sprawdza niestety. Plastikowe nakładki są gówniane, rozwalają się, w ogóle nie trzymają buta. Poza tym pedał - czy z nakładką, czy jednostronny - obróci się blokiem do góry, więc żeby postawić stopę na bezblokowej stronie zawsze trzeba kombinować. Każdy, kogo znałem i próbował takiego rozwiązania, szybko rezygnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mihau_ napisał:

Pedały jednostronne są do niczego, dopłacasz do gorszego rozwiązania

spieralbym sie, przejechalem tysiace km po miescie w shimano a530 i zro problemow z uzywaniem strony SPD, wpinanie sie przy dojsciu do wprawy jest tak sprawne jak w kazdych innych spd... jedyny problem to uzywanie platformy,  i czasem zdarza sie ze sie jej szuka jak juz ten ktorys raz w roku przyjdzie podjechac gdzies w butach cywilnych. 

 

10 godzin temu, Mihau_ napisał:

Jeśli zaczniesz jeździć w spd to nie będziesz już chciał używać platform.

 To zupelna prawda, ale zdarza sie czasem potrzeba podjechania w cywilnych czlapakach i na taka okazje a530 i pewnie kilka podobnych modeli sa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...