Skocz do zawartości

[rower dla dziecka] Rower 24" dla chłopaka 8 lat


bartosss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam ogromną prośbę o pomoc w ocenie i wyborze roweru dla mojego syna. Chłopak ma 8,5 roku, 133 cm wzrostu, odległość od pachwiny do podłogi około 61-63 cm. W związku z tym skupiamy się na sprzętach na kołach 24" z ramą 12-13". Wszystko większe jest za duże w moim odczuciu.

Rower użytkowany będzie raczej spokojnie, bez ekstremalnej jazdy po górkach, korzeniach itp. Jazda odbywać się będzie głównie po wcześniej zaplanowanych trasach (ścieżki rowerowe i leśne w stosunku 70/30%). 

Z uwagi na to, że budżet jest ograniczony (w granicach do 1100 zł) nie będę się zabijać o świetne wyposażenie oraz walczyć o każdy gram. Głównie zależy mi na wyborze możliwie dobrego sprzętu w założonym budżecie (stosunek cena/jakość). Rozważaliśmy też zakup używanego sprzętu, ale niestety nic uczciwego, ciekawego, w dobrym stanie, do tej pory nie udało się ustrzelić.

Na tą chwilę wpadły nam w oko (pokazuję rowerki tylko takie do których młody może się przymierzyć):

1) https://kross.eu/pl/rowery/junior/junior/dust-jr-1-0-czarny-limonkowy-matowy

2) https://pl.author.eu/mlodziezowe/mlodziezowe-24/author-a-matrix-24-2019-ua42903201-6404 (widziałem że dostępny w sklepach internetowych w granicach 1000-1100)

3) https://pl.author.eu/mlodziezowe/mlodziezowe-24/author-a-matrix-sl-24-2019-ua42903301-6404 (widziałem że dostępny w sklepach internetowych w granicach 1150)

4) https://www.giant-bicycles.com/pl/xtc-jr-24-2020

Wszystkie sprzęty oczywiście mają amor, który pewnie jest młodemu niepotrzebny, ale w tym budżecie raczej ciężko o coś całkowicie sztywnego.

Z uwagi na to, że nigdy nie byłem znawcą będę wdzięczny za sugestie, ocenę co w którym sprzęcie jest ok, a co beznadziejne. Ewentualnie proszę o jakieś inne propozycje, nie ograniczam się w wyborze tylko do podlinkowanych modeli.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Edytowane przez bartosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chudzinki napisał:

Giant to chyba na kołach 20 cali.

Osobiście odrzuciłbym wszystko z "amortyzatorem".

Moja pomyła, edytowałem już tego gint'a. 

Chętnie bym odrzucił amortyzatory, ale tak jak wspomniałem budżet robi tutaj swoje (nie ma za bardzo wyboru). 

Ewentualnie proszę o jakąś propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chudzinki napisał:

Spoko. 

Są to jakieś opcje ciekawe. Do tego Kellys'a młody się przymierzał i jakoś 11" rama nie za bardzo podchodziła. 

Orbea zdecydowanie najlepiej się prezentuje, myślałem o tym rowerku. Jest jeden problem, kompletnie w pobliżu mojej miejscowości nie ma gdzie go przymierzyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 3.05.2020 o 12:50, Wolny_sprinter napisał:

Przerabiałem ostatnio zakup dla swojego młodego - 9 lat, podobny wzrost. Padło na Unibike Raptor. 

Naprawdę fajny i dobrze zrobiony rower. Wcześniej miał 20" UB Pilota i też bez zarzutów. 

Dzięki za sugestię.

Oglądaliśmy też Unibik'a, ale finalnie zamówiony został AUTHOR A-MATRIX SL 24 2019.

Przeważyło to, że sklep i serwis widzę przez okno, dzięki czemu młody mógł sobie na spokojnie bez pośpiechu testować. Ponadto stwierdził, że rozmiarowo mu najlepiej pasuje. Z mojej strony na plus wypada, że rowerek ma kasetę, a nie wolnobieg i jest teoretycznie jednym z lżejszych (nie licząc rowerów bez amortyzatora). Może kiedyś pokuszę się o zważenie.

Wstępnie Orbea wydawała się najfajniejsza, ale brak możliwości przymiarki przesądził. Analizowanie geometrii na papierze nie zastąpi realnej przymiarki.  

Edytowane przez bartosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...