Skocz do zawartości

[pomoc zakupowa] Trek Madone 5.2 - porównanie ofert. Proszę o pomoc.


Kate_Paul

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Kate_Paul napisał:

a to nie taki:

No patrz, taki sam, to teraz popatrz na fotki, opis i porownaj ile z tego oryg 10letniego roweru zostalo... rama. no moze jeszce sztyca... 

Wiec coz mozna powiedziec o tym rowerze... moze jest to nieuzywana rama z przesczepami, a moze , ma 30tys km najechane bez wiekszej gleby i odpryskow  co jest tez mozliwe :P Ale ja bym takiego roweru raczej nei chcial.  jesli tak stara uzywka to na oryginalnych klamotach, to moze uwiarygodnic niski przebieg.

30tys... cos mi sie .. to w 2 lata mozna tyle zrobic na jedym rowerze ... jak ktos cos tam jezdzi amatorsko. 

ale z drugiej strony nie wiem czy takie stre carbony wytrzymuja wiecej niz jakies 50tys km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że każdy albo 90% takich rowerów ma niewiadomą przeszłość, wymieniane klamoty? Generalnie mam wrażenie, że długo się szuka perełki.

Na czym mi zależy - na tym, żeby rama nie miała pęknięć, nie była naprawiana a rower jeździł w jeździe amatorskiej i dla przyjemności ;] I żeby nie przepłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kate_Paul napisał:

A to nie jest tak, że każdy albo 90% 

Pewnie tak jest, ale da sie kupic rower uzywany nawet na fabrycznej owijce.

 

Teraz, Kate_Paul napisał:

 

Na czym mi zależy - na tym, żeby rama nie miała pęknięć, nie była naprawiana 

No to szukaj u kogos sprawdzonego kto daje gw na uzywki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Amatorska jazda dla przyjemności", "i żeby nie przepłacać" a do tego 10-15 letnie, wyścigowe madone, którym nikt po bułki nie jeździł w cenie nowego alu na tiagrze (która w sumie będzie działać lepiej niż te stare ultegry). Pisałem od początku, że laska nie ma pojęcia o czym mówi (już pomijając temat rozmiaru) a jeszcze ją w pewien sposób utwierdzacie w przekonaniu, że to może mieć sens:ninja:

https://www.sensabikes.com/bikes/road/798/emilia-lady-tiagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Invincibe. napisał:

10-15 letnie, wyścigowe madone, którym nikt po bułki nie jeździł w cenie nowego alu na tiagrze

Mę...przejezyj olx i zobaczysz ile jest rowerow wystawionych przez np. Polakow, kupionych po 10tys i wiecej i sprzedawanych za polowe ceny z przebiegiem ponizej 1tys km...nie kazdy kupuje rower zeby nim jezdzic...sporo ludzi kupuje sprzet do lansu ;-) wiec nie ma co wpadac w skrajnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Invincibe. napisał:

"Amatorska jazda dla przyjemności", "i żeby nie przepłacać" a do tego 10-15 letnie, wyścigowe madone, którym nikt po bułki nie jeździł w cenie nowego alu na tiagrze (która w sumie będzie działać lepiej niż te stare ultegry). Pisałem od początku, że laska nie ma pojęcia o czym mówi (już pomijając temat rozmiaru) a jeszcze ją w pewien sposób utwierdzacie w przekonaniu, że to może mieć sens:ninja:

https://www.sensabikes.com/bikes/road/798/emilia-lady-tiagra

Jezu chłopaku, daj se już spokój. Po to jest forum żeby pytać. Dla mnie ma sens i nie będę Ci tłumaczyć czemu i dla kogo i po co.

Teraz, Sobek82 napisał:

Pokusił bym się o rower w rozmiarze 50/52, nie wiem czy wiecie ale sztyca w rowerach jest regulowana a mostki są krótsze i dłuższe.

Dziękuję:) IMHO temat został wyczerpany, tzn. żadna z propozycji nie jest godna uwagi. Będę szukała dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sobek82 napisał:

mostki są krótsze i dłuższe.

to teraz opisz skutki zastosowania krótkiego mostka w rowerze szosowym

Teraz, Kate_Paul napisał:

Dla mnie ma sens i nie będę Ci tłumaczyć czemu i dla kogo i po co.

Nie będziesz tłumaczyć bo nie jesteś w stanie tego zrobić nie posiadając żadnego, racjonalnego argumentu, którym byłoby np. "szukam roweru o wyścigowej geometrii do startów" - ale to już wykluczyłaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kate_Paul napisał:

A jak geometria Domane SL 5 ma się do Madone 5.2? Domane wg tabeli powinien być wielkości 54. 

Domane i Madone to dwa zupełnie inne bieguny. Madone bezkompromisowa wyścigówka, Domane jedna z najbardziej "rekreacyjnych" szos na rynku.

Zrozum w końcu, że rozmiaru roweru nie dobiera się tylko do wzrostu. Męski rozmiar "dla 170cm" (btw na pewno nie 54) nie oznacza, że będzie też dobry dla kobiety. Jeśli gość przy wzroście 170 ma nogę 75 a Ty 85 to chyba te 10 cm różnicy musi z czegoś wynikać. Masz po prostu krótszy o 10cm tułów więc na tym samym rowerze jesteś o wiele bardziej wyciągnięta i pochylona niż facet o tym samym wzroście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Invincibe. - Ale ja Cię doskonale rozumiem od początku, mimo, że jestem kobietą :D 

Taka pozycja bardzo mi odpowiada i nie stanowi przeszkód. Madone nie ma być moim rowerem nr 1 ani do ścigania się na Tour de France tylko uzupełniającym, kolekcjonerskim, z którym jestem związana emocjonalnie, na wyprawy po bułki. Ma być spartański, bezkompromisowy, legendarny i niewygodny. Kobiety też jeżdżą na męskich ramach, zresztą nie to jest przedmiotem tej dyskusji. Ustaliliśmy już, że powinnam szukać ramy 50/52. Zależy mi na tym, żeby wiedzieć jakie są newralgiczne elementy, na które należy zwracać uwagę żeby nie przepłacić. A jak mi nie będzie pasować albo mi się znudzi, to sprzedam albo powieszę na ścianie.

Pytanie do specjalistów - jaki jest prześwit w Madone? Jakie najgrubsze opony mogę tam włożyć? 28, 32?

PS. nie wiem jaki "gość" ma przy wzroście 170 nogę długości 75cm. Ile ludzi tylko sylwetek i proporcji. Myślę, że tańczenie o architekturze czy moja noga jest długa, krótka, proporcjonalna, czy mam krótki kadłubek i długie ręce nie ma sensu. Właśnie najbardziej boję się na forach opinii takich teoretyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie bardziej położona, pozycja bardziej wyścigowa, niewyobrażalne prędkości będzie rozwijać ;)

Ja rok temu oczami kupiłem przez aledrogo szosę za 2,2k, nie przymierzałem, nie dotykałem, przyszła w dziurawym, otwartym kartonie, opony i dętki były sparciałe, wymieniłem.
Piękna jest, najpiękniejsza, lubię na nią nawet tylko patrzeć, lekka jak piórko- wiadomo to stal, nie karbon.

IMG_20200330_123154879.thumb.jpg.26089b5d1264632f4bf49bf465553009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kate_Paul napisał:

PS. nie wiem jaki "gość" ma przy wzroście 170 nogę długości 75cm. Ile ludzi tylko sylwetek i proporcji. Myślę, że tańczenie o architekturze czy moja noga jest długa, krótka, proporcjonalna, czy mam krótki kadłubek i długie ręce nie ma sensu. Właśnie najbardziej boję się na forach opinii takich teoretyków.

Idź na bikefitting to zweryfikujesz te "teorie". Zapłać kilka stówek to dostaniesz wymiary jakie powinna mieć "idealna" dla Ciebie rama. Na pewno nie będzie to miało nic wspólnego z tym co oferuje męskie madone.

Teraz, Kate_Paul napisał:

Pytanie do specjalistów - jaki jest prześwit w Madone? Jakie najgrubsze opony mogę tam włożyć? 28, 32?

To jeszcze nie czasy mody na szerokie opony. O 32 od razu możesz zapomnieć, zresztą nie wejdzie w hamulce. Podejrzewam, że o 28 też (chyba, że znajdzie się jakaś opona, która mimo oznaczenia 28 będzie fizycznie węższa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 
Teraz, Invincibe. napisał:

Idź na bikefitting to zweryfikujesz te "teorie". Zapłać kilka stówek to dostaniesz wymiary jakie powinna mieć "idealna" dla Ciebie rama. Na pewno nie będzie to miało nic wspólnego z tym co oferuje męskie madone.

To jeszcze nie czasy mody na szerokie opony. O 32 od razu możesz zapomnieć, zresztą nie wejdzie w hamulce. Podejrzewam, że o 28 też (chyba, że znajdzie się jakaś opona, która mimo oznaczenia 28 będzie fizycznie węższa)

Bikefitting :D Nie chcę mieć idealnej ramy tylko taką która będzie spoko, nie będzie zniszczona, spawana, klejona tekturą itd. Ma to być Madone. Nie oceniaj po co mi taki rower i czy mam prawo go kupić czy nie :D Nie jestem prosem, sportowcem i nigdy nie będę i nie jest to moją ambicją. Ważne żebyś to zrozumiał. 

Co do mody na szerokie opony - nie śledzę trendów. 28 spoko ale pytanie brzmi czy znowu teoretyzujesz czy wiesz to na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniasz w jakikolwiek sposób tematy rowerowe? Opona 28 może mieć po napompowaniu zarówno 27mm jak i 30mm. Zależy od opony, szerokości obręczy, ciśnienia a i tak wszystko będzie na styk. Nie gustuję w starych trupach, szczególnie od rowerowego volkswagena więc nie mam takiego roweru, nigdy nie będę miał i nie sprawdzę. Zresztą uzyskanie takiej informacji łatwe nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Invincibe. napisał:

Ogarniasz w jakikolwiek sposób tematy rowerowe? Opona 28 może mieć po napompowaniu zarówno 27mm jak i 30mm. Zależy od opony, szerokości obręczy, ciśnienia a i tak wszystko będzie na styk. Nie gustuję w starych trupach, szczególnie od rowerowego volkswagena więc nie mam takiego roweru, nigdy nie będę miał i nie sprawdzę. Zresztą uzyskanie takiej informacji łatwe nie będzie.

 

Ziomuś. Nie interesuje mnie Twoje kibolskie podejście do tej marki oraz do kobiet. Będzie najrozsądniej jak przestaniesz się udzielać i wprowadzać ferment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Invincibe. napisał:

Jesteśmy na forum publicznym.

Tak, jesteśmy wszyscy. Dlatego jeśli zabierasz głos to proszę o rzeczową wypowiedź, bez oceniania mojej decyzji oraz mówienia co Ty byś zrobił, bo nie rozmawiamy o Tobie, roweru też nie kupuję Tobie. Powtarzam, że wrzuciłam w pierwszym poście linki do oceny. Nie dywaguj ze mną po co mi taki rower i czy Trek to Golf itd. Nie o tym w ogóle rozmawiamy. Kultura wypowiedzi obowiązuje wszystkich a odnoszę wrażenie, że patrzysz na mnie z góry, bo pytam o Treka Madone a w ogóle to jestem kobietą i do tego blondynką :D Więc jeśli chcesz coś ocenić, za co będę bardzo wdzięczna, to linki z pierwszego postu. Jednak po rozmowie z innymi forumowiczami stwierdziłam, że żaden z rowerów, które znalazłam nie jest godny uwagi i będę szukała dalej. Uważam, że temat na tym etapie został wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzisz na forum, pytasz o rower, który totalnie nie nadaje się do jazdy przy Twoich wymiarach oraz ma zupełnie inną charakterystykę niż "rekreacja" o jakiej piszesz o "nie przepłacaniu" nawet nie wspominam. Oczywiście nie podoba Ci się, że ktoś ma inny punkt widzenia - jak się okazuje Twój nie jest poparty żadną wiedzą ani doświadczeniem, wychodzisz z założenia "chcę i już, ma być madone!). Później jednak pytasz o domane - może jednak masz zamiar tym rowerem jeździć a nie wieszać na ścianie.

Przyszłaś, liczyłaś na poklepanie po plecach, nie doczekałaś się więc tupiesz nóżką. Nie musisz być blondynką, możesz być nawet grubym, łysiejącym facetem, w temacie o którym nie masz pojęcia nie dopuszczasz do siebie niczego innego niż własne teorie, wiadomo skąd zaczerpnięte.

Jedyną osobą jaka pokazuje tu niską kulturę oraz nie potrafi prowadzić rzeczowej dyskusji jesteś Ty.

16 minut temu, Kate_Paul napisał:

Ziomuś. Nie interesuje mnie Twoje kibolskie podejście do tej marki oraz do kobiet. Będzie najrozsądniej jak przestaniesz się udzielać i wprowadzać ferment.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...