Skocz do zawartości

[Linka przerzutki] Kellys Thorx 10 2015 - przełożenie linki w ramie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cześć. Po raz pierwszy mam do czynienia z wymianą linki przerzutki biegnącą wewnątrz ramy i jest to mocno problematyczne  dla mnie.

Nie mogę przełożyć linki z jednego otworu do drugiego. Gdzieś tam w ramie wpada, czy zahacza i nie wychodzi drugą stroną. Próbowałem mocnego magnesu - bez rezultatu.

Macie jakieś pomysły?

Zastanawiam się nad odkurzaczem, ale wydaje mi się to idiotyczne:)

Pomóżcie, las aż się prosi żeby wyjechać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź cienki ale mocny sznurek, do końca przywiąż jakąś małą stalową śrubkę/nakrętkę (taką, która zmieści się w otwory ramy) i przeciągnij za pomocą magnesu.

Potem do jednego końca pancerza przywiąż ten sznurek (a mój patent jest taki, że wsuwam kawałek sznurka do wnętrza pancerza i wkręcam małą śrubkę, na której dodatkowo zawiązuję pętelkę) i przeciągnij go przez ramę. ;) A na przyszłość przy wymianie pancerzy od razu przy wyciąganiu przymocuj sobie sznurek i przeciągnij przez ramę (końce sznurka koniecznie przyklej/przywiąż do ramy, bo lubią magicznie znikać w jej wnętrzu), żeby nie mieć podobnych problemów.

A nie, czekaj... Ty piszesz o lince, a ja z rozpędu o pancerzu, bo wczoraj u siebie wymieniałem. :D

No ale z linką podobnie, tylko musisz w drugim kroku do niej sznurek przykleić jakąś taśmą, która się nie ześlizgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Newjoyland napisał:

Macie jakieś pomysły? 

Ja nie mam pomysłu, ja to zrobiłem. Rower Giant fastroad comax 2. Wymiana linki przerzutki, to proste jak budowa cepa. Bierzesz wężyk, przekrój, trochę większy jak grubość linki. wsuwasz linkę od strony przerzutki i potem wsuwasz dobrą linkę w wężyk i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

Tylko, że kolega z tego co rozumiem nie ma aktualnie starej linki w ramie. Gdyby tak było to można zrobić tak jak piszesz.

To mógł najpierw się poradzić! Jest jeszcze wyjście. Niech weźmie strunę od gitary, tą grubą i spróbuje wprowadzić w ramę. Jest dosyć sztywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TheJW napisał:

Weź cienki ale mocny sznurek, do końca przywiąż jakąś małą stalową śrubkę/nakrętkę (taką, która zmieści się w otwory ramy) i przeciągnij za pomocą magnesu.

Potem do jednego końca pancerza przywiąż ten sznurek (a mój patent jest taki, że wsuwam kawałek sznurka do wnętrza pancerza i wkręcam małą śrubkę, na której dodatkowo zawiązuję pętelkę) i przeciągnij go przez ramę. ;) A na przyszłość przy wymianie pancerzy od razu przy wyciąganiu przymocuj sobie sznurek i przeciągnij przez ramę (końce sznurka koniecznie przyklej/przywiąż do ramy, bo lubią magicznie znikać w jej wnętrzu), żeby nie mieć podobnych problemów.

A nie, czekaj... Ty piszesz o lince, a ja z rozpędu o pancerzu, bo wczoraj u siebie wymieniałem. :D

No ale z linką podobnie, tylko musisz w drugim kroku do niej sznurek przykleić jakąś taśmą, która się nie ześlizgnie.

Próbowałem z żyłką i małym kawałkiem metalu. nic nie wyszło blada. Średnica tego otworu to chyba z 3mm. Ciężka sprawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 20:42, dorota57 napisał:

Ja nie mam pomysłu, ja to zrobiłem. Rower Giant fastroad comax 2. Wymiana linki przerzutki, to proste jak budowa cepa. Bierzesz wężyk, przekrój, trochę większy jak grubość linki. wsuwasz linkę od strony przerzutki i potem wsuwasz dobrą linkę w wężyk i gotowe.

gratuluję

W dniu 27.03.2020 o 21:30, dorota57 napisał:

To mógł najpierw się poradzić! Jest jeszcze wyjście. Niech weźmie strunę od gitary, tą grubą i spróbuje wprowadzić w ramę. Jest dosyć sztywna.

"Niech weźmie strunę" Głosową mogę wiziąć, od gitary mi szkoda. Pozdrawiam omnibusie.

8 godzin temu, bogus92 napisał:

Przydałby się magnes neodymowy i wtedy spróbować przeprowadzić linkę od jednego do drugiego otworu.

Ewentualnie próbować bawić się grawitacyjnie...

Znalazłem mega pęknięcie w ramie. Chyba nic z tego nie będzie. Popytam ile kosztuje spawanie. Rama 5 letnia a taki bubel. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 07:27, bogus92 napisał:

Widzę, że chyba ciśnienie za duże

Ja najpierw myślę jak rozkminić temat, potem robię. Różne były opinie na temat prowadzenia linek w ramie, jedni są za inni przeciw. ja postawiłem na tych co są za. Druga sprawa, jak mam wątpliwości to jest internet. W ostateczności forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...