Skocz do zawartości

[3000 PLN] Rower fitness do 3000 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Greeey napisał:

Nie mam porównania do carbonu tak naprawdę

Ja jeźdźiłem na Giant fastroad SRL 1 rama aluminium 2016r potem na comax 2  2018r teraz na Trek Domane SL 4 i powiem ci że jest duża różnica w tłumieniu drgań (aluminium - carbon). Pytałeś też jakie piasty, tylko na łożyskach maszynowych. Widzę że propozycji masz tyle że zaczynasz się gubić. Nie dziwię się? Rower jak dla mnie to musi się podobać, potem trzeba ustalić co za osprzęt i kupuję. Swoje rowery wybierałem na podstawie co piszą na forum o napędzie (w obecnym rowerze TIAGRA 4700 w poprzednich też) Hamulce hydrauliczne i ogólnie użytkowanie. Jeszcze YouTube jak serwisować. Jak kupisz rower to tak jeszcze będziesz dopasowywał pod siebie. Ja zmieniłem siodełko w pierwszym i tak mam do dzisiaj to samo, do oryginalnych nie mogłem usiedzieć, nawet w pampersie. 

4 godziny temu, wkg napisał:

Bo starsze roczniki zawsze są podatne na negocjacje jak stoisz z kasą w ręku

Nie zawsze. Ja kupiłem 2020 w Listopadzie 2019 z rabatem 12,5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Greeey napisał:

Za Merida Speeder 500 z 2019 roku zeszli już na 3800 PLN.

25% na minusie to taka cena do pozbycia się roweru po sezonie - wiec bardzo dobra :)

Co do samego Speedera 500 - Ultegra pod prostą kierownicę działa specyficznie - tak "twardo", ale przy jednym rowerze to kwestia przyzwyczajenia.

Na 105 "fitnessowej" nie miałem okazję jeździć. Tiagra działa bardzo sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dorota57 napisał:

Ja jeźdźiłem na Giant fastroad SRL 1 rama aluminium 2016r potem na comax 2  2018r teraz na Trek Domane SL 4 i powiem ci że jest duża różnica w tłumieniu drgań (aluminium - carbon). Pytałeś też jakie piasty, tylko na łożyskach maszynowych. Widzę że propozycji masz tyle że zaczynasz się gubić. Nie dziwię się? Rower jak dla mnie to musi się podobać, potem trzeba ustalić co za osprzęt i kupuję. Swoje rowery wybierałem na podstawie co piszą na forum o napędzie (w obecnym rowerze TIAGRA 4700 w poprzednich też) Hamulce hydrauliczne i ogólnie użytkowanie. Jeszcze YouTube jak serwisować. Jak kupisz rower to tak jeszcze będziesz dopasowywał pod siebie. Ja zmieniłem siodełko w pierwszym i tak mam do dzisiaj to samo, do oryginalnych nie mogłem usiedzieć, nawet w pampersie. 

Nie zawsze. Ja kupiłem 2020 w Listopadzie 2019 z rabatem 12,5%

Dzięki za wskazówki. Tak masz racje gubię się strasznie z tym wszystkim, tak to jest jak człowiek ma ograniczony budzet a chciałby z niego wyciągnąć jak najwięcej. I szukam kompromisu pomiędzy ceną a jakością. I tak to wygląda. Czy mogę prosić o model siodełka z jakiego korzystasz? Wiem że to indywidualna sprawa ale po prostu chciałbym zobaczyć.

Co do rabatu kupowałeś lokalnie czy może w jakimś sklepie internetowym? Dasz info gdzie zyskałeś taki rabat?

8 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

25% na minusie to taka cena do pozbycia się roweru po sezonie - wiec bardzo dobra :)

Co do samego Speedera 500 - Ultegra pod prostą kierownicę działa specyficznie - tak "twardo", ale przy jednym rowerze to kwestia przyzwyczajenia.

Na 105 "fitnessowej" nie miałem okazję jeździć. Tiagra działa bardzo sprawnie

Wczoraj sprzedawca przystał na taka cenę, zobaczymy czy uda mi się dzisiaj dogadać resztę szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze atakują ze wszystkich stron. Dzisiaj właśnie wpadła wyprzedaż na Canyone ktorego też od dłuższego czasu sledziłem i początkowo czaiłem się na najtańszy rower z rodziny Roadlite:

https://www.canyon.com/pl-pl/fitness-bikes/onroad-bikes/roadlite/roadlite-al-6.0/1967.html

Teraz do kupienia za 2700. Co prawda nie odlicze VATu jak w przypadku Meridy. Więc chyba Merida Speeder 500 z 2019 roku będzie dalej lepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pościgiem za coraz bardziej topowymi modelami zwróciłbym uwagę na rosnące równolegle koszty eksploatacji. Kolejne Tiagry, 105-ki, Ultegry, kasety po 10, 11 zębatek, to również znacząco wyższe ceny części zamiennych, choćby łańcuchów i kaset, które co parę tysięcy km trzeba wymienić. Warto sprawdzić ceny, bo budżet zdaje się jednak ograniczony. Sam mam rowery z napędem 3x9 i 3x10 i ten drugi nieco oszczędzam, bo wymiana napędu to koszt nawet razy dwa... ;)

Oczywiście wyższa grupa osprzętu to mniejsza masa roweru i pewnie większa sprawność obsługi (tu tylko przypuszczam, bo wyżej Tiagry czy Deore nie dotykałem ;)). Niemniej tańsze podzespoły są wystarczające dla prostszych aktywności, np. w jeździe komunikacyjnej (proponowana wyżej Orbea zadowala się raczej podstawowym Altusem). Tymczasem planowane "105", a na pewno Ultegra, to sprzęt już na serio wyścigowy. Napęd 3x9 (Sora) wydaje się obecnie najbardziej ekonomiczny i wystarczający dla rekreacyjnej jazdy.

Co do wyboru roweru to musi się podobać, być wygodny (ach te przymiarki do ramy). Resztę da się zmienić, stopniowo, niewielkim kosztem (biorąc pod uwagę cenę całego roweru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Greeey napisał:

Czy mogę prosić o model siodełka z jakiego korzystasz

Tutaj masz model siodełka. https://www.rowertour.com/p/67549/wtb-pure-race-siodelko-czarno-czerwone

Jak chcesz kupić konkretny model to obdzwaniasz sklepy gdzie jest upatrzony model. W moim przypadku to pomiędzy sklepem w Kaliszu i Wrocławiu różnica wynosiła 500zł razem na dwóch rowerach (kupowaliśmy z synem takie same) 2500zł obniżki. Syn mieszka w Wrocławiu także nie było problemu z odbiorem, jeszcze w swoim musiałem ustawić przednią przerzutkę 105 więc sklep nie policzył za obowiązkowy przegląd. Obniżki od ceny sugerowanej producenta ma ten sklep: https://www.rowerowy.pl/

Pedały mam kupione z AliExpress: https://pl.aliexpress.com/item/32652272919.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1fd77b79y2PwFo&algo_pvid=7419f7f9-f7c0-4c5e-b823-d798860e46ce&algo_expid=7419f7f9-f7c0-4c5e-b823-d798860e46ce-0&btsid=0b0a01f815834302792877015e9629&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...