Skocz do zawartości
Daro73

[{Amortyzator] RST Omega SL tłumik olejowy

Rekomendowane odpowiedzi

Daro73

Udało mi się rozkręcić tłumik olejowy w tym amortyzatorze, ze środka wyciekła czarna breja która kiedyś była olejem. Tłumik jest już niedostępny w sprzedaży więc może uda mi się go uratować poprzez wymianę olej. Teraz pytanie, olejem o jakiej wartości go zalać i czym ewentualnie wypłukać pozostałości starego oleju tak aby nie zniszczyć uszczelnień

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BMXdoPieca

To w ogóle ma rozbieralny tłumik? Nie jest to nic wyszukanego co potrzebowało by jakiegoś wyszukanego oleju, po prostu może chodzić na sucho. Zwykły przekładniowy 80WT się w zupełności nada. A resztek oleju możesz się pozbyć zwykłą szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną, alkoholem izopropylowym czy innym odtłuszczaczem. Uszczelkom nic się nie stanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Davi_Serwis
8 godzin temu, BMXdoPieca napisał:

Zwykły przekładniowy 80WT się w zupełności nada.

Absolutnie. Z amortyzatora zrobi się beton. Raczej coś w przedziale 5-15 W.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Daro73

No właśnie, da się rozebrać, powiem więcej demontaż tego tłumika jest wręcz banalny. Na pierwszy raz użyłem klucza hakowego do rur którym złapałem tłumik, drugim kluczem popularną żabą odkręciłem korek na dole. Korek posiada otwory pod klucz z wypustkami jak do odkręcenia tarcz w szlifierkach, taki klucz zamierzam sobie dorobić aby nie kaleczyć korka. Co do oleju to domyślałem się że nie można go zalać byle czym. Kupię olej 7,5 tak pośrodku skali. Dziękuję za sugestie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BMXdoPieca

@Davi_Serwis pomyliłem się bo wcześniej czytałem na innym forum troche inny temat.  Oczywiście chodziło o zwykły rzadki olej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piter614
Napisano (edytowane)
W dniu 27.02.2020 o 07:19, Davi_Serwis napisał:

. Raczej coś w przedziale 5-15 W.

Może  być nawet rzadszy  2,5 -3 W nie będzie taki twardy przy niskich temperaturach

Edytowane przez piter614

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta