Skocz do zawartości

[Trasy Velo Małopolska] Nawigacje z zaznaczonymi trasami Velo?


Calder

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zainteresowały mnie trasy Velo w małopolsce a dokładniej Wiślana Trasa Rowerowa i Velo Dunajec. Jest też parę innych projektów (jak Velo Raba, Natura) ale nie wiem jaki jest ich stan budowy. Tak czy inaczej są to długie trasy a na razie jestem ograniczony do jednodniowych wypadów dlatego chciałem sobie ustawić jakąś trasę w pętli (ewentualnie powrót po śladzie) tak aby jak najkrótszą drogą dojechać do WTR lub VD, przejechać tymi szlakami ile się da i wrócić do domu. 

Problem w tym że nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Próbowałem w Naviki ustawiać pętlę lub trasę i ogólnie raczej preferowało to drogi mało ruchliwe ale nie szło to chyba po trasach Velo. Próbowałem w google maps ręcznie ale o ile niektóre odcinki trasy Velo są łatwo widoczne tak czasem kiedy w okolicy trasy idzie kilka ulic to już się gubiłem czy nadal wyznaczam po Velo czy po drogach lokalnych. 

Dlatego zastanawiam się czy są jakieś aplikacje lub nawigacje gdzie mogę wybrać odcinek trasy Velo a następnie użyć opcji dojazdu najkrótszą trasą do tego odcinka i potem najszybszego powrotu? Nie wiem czy jasno to opisałem ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii gotowości do jazdy:

- Wiślana Trasa Rowerowa z Oświęcimia do Szczucina jest gotowa w jakichś 90-95% - wciąż są braki w okolicach Krakowa, o których uzupełnieniu jednak nawet dzisiaj informował profil VM na Facebooku,

- Velo Dunajec z Zakopanego do Starego i Nowego Sącza to jakieś 75% gotowości - braki w większości są poniżej Krościenka.

W linkach moje relacje, choć już nienajświeższe.

* * *

A jeśli chodzi o nawigację, to o tyle trudne w tym przypadku, że Velo Dunajec nie tylko nie jest ukończona, ale w części ukończonej może nie być jeszcze dodana do danych kartograficznych, z których korzysta dana apka. A jak na złość jeszcze, VD przebiega w takim terenie, że apki potrafi tam sugerować trasy przecinające grzbiety zamiast proponować dłuższą, okrężną trasę bardziej turystyczno-krajoznawczą, a nie wyczynową.

I chyba najlepszym co człowiek wymyślił jest BRouter - w wersji www do przetestowania:

http://brouter.de/brouter-web/#map=12/49.4997/20.4167/standard,Waymarked_Trails-Cycling

(ważny jest odpowiedni profil, a pracę ułatwia włączenie wyświetlania tras rowerowych)

Na telefonie należy zainstalować pomocniczą apkę BRoutera, która wyznacza trasy np. w Locusie (w ustawieniach Locusa należy wskazać BRouter jako źródło danych).

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ten BRouter jest świetny! Wszystkie szlaki Velo zaznaczone i nie ma problemu żeby trasę po nich wyznaczyć, doklei tez najkrótszą drogę dojazdu do odcinka i powrotu. I eksport do GPX jest więc nie ma problemu z wczytaniem w Naviki czy Mapy.cz.

Dzięki za tego linka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...