Skocz do zawartości

[Rower VIP bike 700] opłacalność i opinia


Lukaszzz25

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo niska półka,ale w tym budżecie nie ma za bardzo co wybrzydzać.

1 minutę temu, Lukaszzz25 napisał:

70-100km jednego dnia

Ambitny plan bez amortyzacji i z stalowym widłem,tym bardziej,że to trekking z z asfaltu raczej będzie się zjeżdżało.

Jak wspomniałem upgrade w przyszłości nieopłacalne,więc jeżeli te minusy nie przeszkadzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam jest w ogóle cena? I ile ważysz? Piasta z wolnobiegiem nie lubi dużych obciążeń, a jak się jeździ daleko to ja bym jej nie ufał... Co do niewygody to za rower z działającym amortyzatorem i tak musiałbyś zapłacić co najmniej 2x tyle, a tutaj z przodu zawsze można dać szerszą oponę dla komfortu.

Ja bym go tak zaraz nie odradzał do rekracji, ale pierwsze co kiedyś pójdzie do wymiany to tylne koło. Nie rozglądałeś się za czymś używanym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Quell napisał:

Ambitny plan bez amortyzacji i z stalowym widłem,tym bardziej,że to trekking z z asfaltu raczej będzie się zjeżdżało.

Jeśli nie jest kaleką to z palcem w nosie do zrobienia ;) A jaką to niby ma mieć "amortyzację" w tym budżecie i co ona ma niby dawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, m0d napisał:

A jaką to niby ma mieć "amortyzację" w tym budżecie

W tym budżecie nie ma za bardzo wyboru,ale miałem niedawno "przyjemność" pośmigania na trekkingu z stalowym widłem,i szczerze mówiąc już wolałbym jakieś kowadło uginacz po zjechaniu z asfaltu takim czymś.

 

Edytowane przez Quell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Quell napisał:

miałem niedawno "przyjemność" pośmigania na trekkingu z stalowym widłem,i szczerze mówiąc już wolałbym jakieś kowadło uginacz po zjechaniu z asfaltu takim czymś.

No cóż, trzeba ćwiczyć :) To nie wina roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sztywny, stalowy (co prawda cro-mo, ale stal) rower i bez problemu się na tym lata po szutrach i tych lepiej ubitych ścieżkach. Wiadomo, że nie "na rympał", ale jak ktoś tyłka nie podnosi, nie omija dziur i trzyma kierownicę jakby o życie walczył na szalonym byku to niech się może lepiej zajmie czytaniem poezji, bo to bezpieczniejsze i wygodniejsze. Ewentualnie jeździ szosą...

Ja bym pojeździł i się za tylnym kołem pod kasetę rozejrzał spokojnie, bo u mnie ostatnia piasta pod wolnobieg wytrzymała jakieś 500 km. Ważę ~78 kg i ośka tak się wygięła, że łożyska zaczęły strzelać - niebawem by pękła i spacer. Jak kaseta to już 8 biegowa, więc zostaje Ci 1 pusty bieg i jak chcesz go zacząć używać to do wymiany manetki. Aaaa potem to już zaczniesz widzieć czego Ci brakuje jak pojeździsz z tym, że cudów w ten rower się pchać nie opłaci.

Jak Ci będzie za twardo to dasz szerszą oponę na przód - większy balon się chętniej ugina, bo pozwala zejść z ciśnieniem. Amortyzatora do tej ramy nie włożysz nigdy (tak, żeby to miało sens). Moim zdaniem 700 zł za najprostsze wozidło ma sens.

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lukaszzz25 napisał:

Jeśli już to co opłacało by się w nim wymieniać?

Nic. To jest sprzęt, który się kupuje i użytkuje tak jak jest. A jak klęknie coś innego niż typowo eksploatacyjne pierdoły to złom. Nie opłaca się w to wkładać ani złotówki celem "ulepszenia" bo i tak koszty będą niewspółmierne do efektu. I zazwyczaj wymiana jednej części pociąga za sobą wymianę innych żeby to wszystko do siebie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżdżę stalowym przełajem bez biegów po trasach maratonów mtb. Nie wiedziałem, że tak nie wolno, bo będzie trzęsło. Przestanę i kupię trekinga z amorem.

Znajomy w zeszłym roku zjeździł single pod smrkiem sztywniakiem na oponach 2.0. Na zajęczniku był TOP 20 w dół. A do zjechania z drogi proponujecie rower z amorem z najniższej półki. Rady roku.

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...