Skocz do zawartości

[Fox DHX 5.0] uszczelki


ZX_agent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakby tak prosto powiedzieć, mój damper bardzo cieknie. Szukałem do niego uszczelek i jeżeli w ogóle coś było to tylko zestawy wszystkich uszczelek za 100 zł. Czy znacie może sklepy gdzie mógłbym kupić samą uszczelkę olejową? Nie spieszy mi się wydawać 100 zł żeby dostać jedną uszczelkę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno konkretną uszczelkę można gdzieś znaleźć, ale więcej niż pewne jest, że żaden sklep z rowerami jednej konkretnej uszczelki nie ma w sprzedaży. Sam mam możliwość dostania jednej konkretnej uszczelki, a korzystam z tego w bardzo rzadkich przypadkach. Wszystkie uszczelki segreguję od razu  w zestawy w woreczkach, bo jak przychodzi amortyzator na serwis to zazwyczaj i tak wymienia się wszystkie.

Jeśli damper cieknie od strony tłoczyska, nie ma sensu szukać tej jednej, która akurat puściła, ponieważ ta żółta i niebieska (wiem, że to nie uszczelka ale dla uproszczenia tak to nazwę) nadają się u Ciebie już do wymiany, a te czarne to zwykłe o-ringi i ich koszt w sklepie to około 1 zł.

Po za tym robiłeś już kiedyś taką naprawę? Tą niebieską i żółtą uszczelkę łatwo uszkodzić i w razie wypadku przy pracy może się okazać, że zapłacisz za dwa zestawy więcej niż za naprawę w profesjonalnym serwisie. Po za tym do dampera trzeba wlać odpowiedni olej, odpowietrzyć damper, ustawić tłok IFP i napompować komorę do odpowiedniego ciśnienia.

Edytowane przez Davi_Serwis
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nigdy tego nie robiłem, ale wiem co i jak. Tak samo pozostałe części w tym rowerze serwisowałem pierwszy raz i bardzo dobrze mi poszło. Widziałem kilka razy horrendalne ceny serwisów więc robię wszystko na własną rękę. Wcześniej obejrzę oczywiście dokładne poradniki dotyczące tego.

Tego, czyli wymiany uszczelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...