Skocz do zawartości

[Pedały] PD-M530; opinie?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam M520 i M530, w 520 dużo łatwiej mi się wpiąć, natomiast w 530 but skrzypi o tą klatkę doprowadzając mnie do szału -  na szczęście tylko z jednej strony co się wiąże z wypinaniem w trakcie jazdy i obracaniem pedała :P

Chyba czas na zakup drugiej pary 520.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skom25 napisał:

Hmmm, tak jakby ta klatka jest bez sensu

Nie jest, ale to zależy od hmmm stylu jazdy. Zaletę da się odczuć przy nieco agresywniejszej jeździe albo mniej pewnej i stosunkowo częstrzym wypinaniu. Samo "mocniejsze" podparcie hmmm jakieś tam jest ale to raczej niuanse a nie zmiana jakości. To nie 636 gdzie w miękkich butach pracuje pół stopy a podpiera cała wielka klatka. Tu raczej masz ten zysk że wbija blok pewniej, że zrobisz mocniej i pewniej te pół obrotu niewpięty. W dupokilometrach trasy xc, maratonu i twardych laczkach takie pedały nic nie dają. W podjazdach, błocie wypinaniu nóg do bandy i trafieniu po oderwaniu od terenu wypiętą nogą po hopce itd. Robią różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kilka słów po pierwszym przejeździe.

Pierwsze wrażenie było takie, że w sumie pedały jak cała reszta z gamy Shimano. Podczas jazdy uczucie zupełnie "neutralne", do tego stopnia że wyleciało mi z głowy że mam wersję z klatką i nie zwracałem na nie uwagi.

Dopiero w domu uświadomiłem sobie jedną rzecz. Najwyraźniej te pedały oferują nieco lepsze podparcie buta. To co trochę mnie drażniło w Shimano, to to że stopa miała tendencje do ruszania się na pedale. W momencie wchodzenia w zakręt z podniesionych tyłkiem, stopa zawsze lekko ruszała się na bok. Dawało to czasami wrażenie braku stabilności. W tych pedałach tego efektu nie ma, stopa nie lata w pedale. Mimo że to nadal tylko Mazowsze, to jednak na krótkich zjazdach i ciasnych zakrętach czułem się zdecydowanie pewniej na pedałach z klatką.

Także do roweru Trail/ Enduro, jeżeli nam nie zależy na wadze, polecam wersję z klatką. Do XC nadal polecałbym tradycyjną wersję, ze względu na wagę i chyba mimo wszystko odrobinę łatwiejsze wpinanie/ wypinanie. Chociaż prawdę mówiąc to ostatnie może być przekłamane, bo dopiero dzisiaj się zorientowałem że nie zmieniłem fabrycznych ustawień siły wpięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skom25 napisał:

Najwyraźniej te pedały oferują nieco lepsze podparcie buta.

JAk jezdzilem w tych gumowych butach shimano 089 i pedalunku m520to mnie ...po 50km tak bolala stopa ze musialem je rozpinac ... zmienilem pedalce na 8020 i bylo znacznie lepiej ....takze to podparcie to nie mit wedlug mnie :>  Z resza na moich pedałach widac, ze miejsce Styku z butem jest uzywane i pracuje :> 

 

12 godzin temu, skom25 napisał:

Do XC nadal polecałbym tradycyjną wersję, ze względu na wagę i chyba mimo wszystko odrobinę łatwiejsze wpinanie/ wypinanie.

To chyba nie do konca prawda, używam na zminę M520/M8020 i M8000 jak i jednostronnycyh a530 i różnicy we wpinaniu nie widze żadnej, a moze jest niewielka na plus przy modelach z klatką ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem, kwestia siły wypięcia. Fabrycznie było ustawione na połowę zakresu, a ja jestem przyzwyczajony do najlżejszego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... nie wiem czy jest wielu ludzi którzy prywatnie posiadają więcej typów "platformowych" spd'ów niż ja... (oczywiście mam też zwykłe).

Wiem też jak trzymają spd-sl...

Tak dla porównania gdzie jak się stopa opiera...

 

1a.jpg

2b.jpg

3c.jpg

4d.jpg

5e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...