Skocz do zawartości

[czy warto te rowery/używne] Scott Contessa za 1600 i Peugeot Performance za 800


babqa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chcę kupić rower szosowy ponizej 2000, im taniej, tym lepiej, ale wolę dołożyć, jeśli ma być spora róznica w komforcie jazdy. Chcę, żeby był wygodny, żebym się nie zniechęciła.

Po 20stu latach przerwy chcę znów spróbować "szosy" (trenowałam w klubie kolarskim w wieku nastu lat).

Zaciekawiły mnie dwa ogłoszenia:

1. Scott Contessa 52 rama - "Rama Alu, widelec i sztyca Carbon, Osprzęt Shimano 105. 3x10 " - niewiele używany 1600 zł

2. Peugeot Performance 54 rama - " Korba Shimano RSX 52/42/30,hamulce RSX,piasta tylna i kaseta Campagnolo record,piasta przód Campagnolo Athena,koła Rigida DP18" tez aluminiowa, ale rower starszy, pewnie ma conajmniej naście lat, ale jest dużo tanszy 800 zł

Podoba mi się ten pierwszy, bo jest bardziej damski, ten drugi typowy klasyczny, z prostą ramą i rama większa.

Czy warto, któryś wybrać czy coś innego polecicie?

Mam 168 cm wzrostu, w butach sportowych rozmiar od kroku do podłogi 80 cm. Nie pamiętam, na jakiej ramie kiedyś jeździłam. Wg producentów wychodzi 52.

A może coś nowego w miarę dobrego, ale z niższej półki? Gdzieś za 2 tys z kwałkiem mogę wziąć nawet na raty ;), choć wolałabym taniej.

Wielkie dzięki :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany wielokrotnie....do 2000zł używany. Jakiś trek alpha albo coś. Niby masz w deca jakiegoś rc120 na microshifcie (pasują części od clarisa niby) i jakiejś wielkiej tragedii tam nie ma, ale w tym przedziale wolałbym używkę na sorze lub tiagrze.  Ostatnio ktoś t wrzucił właśnie parę fajnych treków alpha za ok1700zł. I wklejaj linki bo po krótkim opisie nikt Tobie nic nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nossy napisał:

temat wałkowany wielokrotnie....do 2000zł używany. Jakiś trek alpha albo coś. Niby masz w deca jakiegoś rc120 na microshifcie (pasują części od clarisa niby) i jakiejś wielkiej tragedii tam nie ma, ale w tym przedziale wolałbym używkę na sorze lub tiagrze.  Ostatnio ktoś t wrzucił właśnie parę fajnych treków alpha za ok1700zł. I wklejaj linki bo po krótkim opisie nikt Tobie nic nie powie.

Dzieki. Ja wiem, że temat mógł być wałkowany, ale dopiero założyłam konto. Widziałam, że w tej cenie decathlon jest ewentualnie polecany. Szukam czegoś w moim regionie, bo nie bardzo pasuje mi jechac pół Polski.

Ten za 800 jest chyba jednak za duzy.

https://m.olx.pl/oferta/peugeot-performance-szosowy-CID767-IDBhtOe.html

A tutaj ten drugi z ramą 52:

https://m.olx.pl/oferta/rower-szosowy-scott-contessa-alu-carbon-shimano-105-CID767-IDCWFIW.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nossy napisał:

daj sobie jeszcze chwilę...może wpadnie jakiś używany trek alpha/trek domane al, scott speedster, giant defy itp.

A czy ten warto byłoby brać? Juz nowy

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/domane/domane-al/domane-al-2-damski/p/23524/?colorCode=pinkdark

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli się podoba i przede wszystkim jeśli rama pasuje to nie jest to zła opcja. Wiadomo za tą kwotę idzie kupić rower na papierze lepszy, z lepszym napędem. Spójrz na Tribana regular damskiego (za 2400 jest już 9rzędowa sora), a za 2700 masz tribana rc500 też na 9rzędowej sorze, hamulcach tarczowych (dość średnich) i kołach tubuless (też niektórzy narzekają, że mają problem z założeniem innego ogumienia-czytałem opinie, nie sprawdzałem) i możliwością włożenia szerszych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...