Skocz do zawartości

[Sztyca regulowana] RS Reverb - blokuje się.


grzechotek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sztycę regulowaną RockShox Reverb i blokuje mi się w górnej pozycji. Gdy rower stoi nawet jedną noc to nie idzie sztycy opuścić. Nawet pod własnym ciężarem jest ciężko, muszę kilka razy swoją wagą uderzyć w siodełko i wtedy działa bez problemu. Sztyca miała przegląd 1,5 roku temu, gdyż miała sag. Co mogło by się w niej uszkodzić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie u siebie. U mnie była rozregulowana i jedna uszczelka po prostu powoli kończyła swój żywot. Jak umiesz to odpowietrzać i td. to powinieneś spokojnie ogarnąć w swoim zakresie. Jak zostawisz sztycę wsuniętą na noc to masz rano trochę wysuniętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ilia napisał:

Miałem podobnie u siebie. U mnie była rozregulowana i jedna uszczelka po prostu powoli kończyła swój żywot. Jak umiesz to odpowietrzać i td. to powinieneś spokojnie ogarnąć w swoim zakresie

Nie chcę rozbierać sztycy, bo nigdy tego nie robiłem i nie chcę gorzej zepsuć. A serwis sztycy nie jest taki drogi. Odpowietrzyć to umiem tylko mechanizm blokowania, bo mam hydrauliczny.

16 godzin temu, Ilia napisał:

Jak zostawisz sztycę wsuniętą na noc to masz rano trochę wysuniętą?

Nie wiem, tego nie próbowałem. Zostawię dzisiaj na noc i dam jutro znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 16:42, Ilia napisał:

Pytam bo u mnie dodatkowo przez noc się trochę wysuwała. Jak sam jej nie rozbierałeś nigdy to lepiej daj na serwis. W Reverbie oprócz przewodu odpowietrza się też mechanizm blokujący sztycy.

Sztyca była wsunięta przez dwa dni i ani milimetra się  nie wysunęła. Gdy dzisiaj sprawdziłem jak działa i wszystko z nią w porządku, nic się nie blokuje.

Może uszczelka przeciwpyłowa już nie domaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzechotek napisał:

Może uszczelka przeciwpyłowa już nie domaga ?

To zależy jak dbasz o sztycę, ale raczej nie. To dosyć ciężka sztuka by zablokować sztycę brudem.

W sztycy oprócz uszczelki kurzowej jest jeszcze parę uszczelek i innych elementów, które w trakcie eksploatowania ulegają zużyciu. Jeśli sztycy miała ostatni serwis 1,5 roku temu to już czas na następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ilia napisał:

To zależy jak dbasz o sztycę, ale raczej nie. To dosyć ciężka sztuka by zablokować sztycę brudem.

W sztycy oprócz uszczelki kurzowej jest jeszcze parę uszczelek i innych elementów, które w trakcie eksploatowania ulegają zużyciu. Jeśli sztycy miała ostatni serwis 1,5 roku temu to już czas na następny.

To wyślę do serwisu i niech zrobią z nią porządek. Żeby się coś gorzej nie zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sobie znajdź dobry serwis, który ma przynajmniej w cenniku usługę na tę sztycę. Do rozłożenia tej sztycy potrzebne są odpowiednie narzędzia i co ważniejsze wiedza. Wiele sklepów mających tylko przy okazji serwis często się za to zabiera, a potem te sztyce mają uszkodzone mocowania elementów, które np. łapią w imadło, a nie powinno się. Z kolei w miarę renomowane serwisy, w których okres oczekiwania na naprawę jest dosyć długi biorą wszystko jak leci, a potem robią na szybko bo z terminem nie wyrabiają, a szef pogania. Ja kiedyś robiłem w takim serwisie i nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, Ilia napisał:

Tylko sobie znajdź dobry serwis, który ma przynajmniej w cenniku usługę na tę sztycę.

przeca napisałem wcześniej - Vinci Projekt z Dobrego Miasta.
Sam serwisuję w pracy takie rzeczy ale zimą mamy narty i brak mocy przerobowych, więc odsyłam do kumpla za którego mogę ręczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...