Skocz do zawartości

[renowacja] rower spod śmietnika - na dojazdy do roboty i do 6 stówek


Rekomendowane odpowiedzi

Tak z innej beczki - jak patrzę na zdjęcie tej korby i widzę sześciokątny, zardzewiały łeb jakiejś śruby na środku, to obawiam się że jest to jakiś "januszowy patent"... Chyba, że to Ty coś tam próbowałeś wkręcić zamiast ściągacza? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dzisiaj przedni hamulec Shimano ST - EF505. Wygląda dość rachitycznie, do tego używa wyłącznie klocków z żywic, stąd podjąłem decyzję, że jednak będę montował tarcze 180mm. 
Czy posiada ktoś z Was tarczę Tektro 180mm? Czy wiadomo czy będzie współpracować z szerokim klockiem Shimano?

  1. koło KANDS 2 komorowe, łożyska maszynowe z kasetą  - 99 zł
  2. koło przednie KANDS 2 komorowe, łożyska maszynowe, piasta pod hamulec tarczowy 6 otw - 74 zł
  3. opaski do felg 28 cali - 2 x 1,40 zł
  4. dętki prox 700 x 35c - 2 x 7,5
  5. opona KENDA K196 700 x 26c - 2 x 30 zł
  6. Kaseta Sunrace 8 rzędów 11-23 - 53 zł
  7. przerzutka tył Shimano Acera - 62 zł
  8. przerzutka przód Shimano Altus - 35 zł
  9. łańcuch KMC x8/93 36 zł
  10. sztyca sztywna 27,7 HL aluminiowa - 24 zł
  11. stery NECO 1 cal - 13 zł
  12. Pedały SPD Shimano M-520 - 100 zł
  13. Nakładki na pedały SPD do dojazdów na codzień - 40 zł
  14. Rama z kierownicą, korbą, przednim uginaczem, przednią klamkomanetką i jednymi Vbrakeami - 140zł

Na tą chwilę wyszło mi ponad 750zł więc będę zmieniał tytuł tematu gdy znajdę jak to się robi.
Jeżeli macie jakieś sugestie albo uwagi do dobranych komponentów to będę wdzięczny za wszystkie. W wolnej chwili może spróbuję podliczyć z czego musiałbym okroić ten rower żeby zmieścić się w 600zł ale to na pewno nie dziś. 

 

PS @SoloTM i @m0d tak, to jest jednak korba na kwadrat, a te śruby to jakieś dobrane pod klucz 14 które były ale czy oryginalne czy nie to już nie mam pojęcia. Udało mi się je odkręcić, jutro pożyczę od kolegi z pracy ściągacz to sobie zdejmę i popatrzę jak to tam wygląda. Będę zmieniał suport bo obecny troche szumi jak szybciej zakręcić pedałami. 

Edytowane przez munioman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, munioman napisał:

do tego używa wyłącznie klocków z żywic, stąd podjąłem decyzję, że jednak będę montował tarcze 180mm. 

Nie ma to sensu, także typ klocków nie ma w tym przypadku najmniejszego znaczenia (możesz włożyć jakiekolwiek pasujące), a dodatkowo zacisk montujesz do dość podłego widła udającego amortyzator. Ani nie będziesz tym jeździł w terenie, ani nie jest to rower do rozwijania zawrotnych prędkości na asfalcie. W szosówkach do tej pory masz hamulce obręczowe, a jak są tarcze to 140/160mm. W typowym sprzęcie mtb xc masz zwykle 160/160 lub 180/160. A chyba nie myślisz o montażu dużych tarcz "dla wyglądu" w tego typu złomku :D 

10 godzin temu, munioman napisał:

te śruby to jakieś dobrane pod klucz 14 które były ale czy oryginalne czy nie to już nie mam pojęcia

Co tam powinno być to masz na zdjęciu w poście @phoe Oby nic nie było uszkodzone, bo korba stara ale fajna.

Tak BTW - czemu kasetę chcesz o tak ciasnym stopniowaniu? Już nawet w na szosie mało kto na czymś takim jeździ. I czy wybrana przerzutka to w ogóle obsłuży...

Jakbyś szukał jeszcze jakichś gratów to w sumie od roku wisi moje ogłoszenie z "wyprzedażą" 

 

Jakieś tarcze i opony 28" też powinienem jeszcze mieć. Jeśli jesteś z Warszawy to odbiór osobisty.

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kasetę to przeliczyłem sobie jaką miałem twardość przełożeń w poprzednim rowerze i z tą kasetą straciłbym tylko przełozenie 1x1 z poprzedniego roweru. Użyłem go tylko dwa razy w życiu, raz podjeżdżając pod kopiec piłsudzkiego, a drugi raz podjeżdżając pod kopiec wandy. Do podjazdu pod kopiec krakusa już go nie używałem bo było za wolne :) Do tego ta kaseta sunrace ma bardzo dużo nieparzystych kół i 3 najtwardsze stopniowane co 1, do tego jest niklowana co będzie dla mnie ważne bo robię małe przebiegi ale w różnych warunkach więc inna zdążyła by mi zardzewieć zanim bym ją zużył.

Zastanawiałem się jeszcze nad kasetą Shimano HG 51 oraz Shimano HG 41, są one tańsze tylko nie mają biegu 12z i nie wiem czy są niklowane tak jak sunrace

Jeżeli chodzi o hamulce to wyszedłem z takiego założenia jak w przypadku motocykli - nawet jak nie wykorzystasz 50% możliwości danego hamulca to lepszy jest lepiej dozowalny. Czy mi się widelec złamie to już życie pokaże, nie wykluczam takiego przypadku, w każdym razie jak się złamie to na pewno wrzucę zdjęcie :) 

Jeżeli chodzi o kolejne części to daję sobie jeszcze czas, może pojawią się gdzieś jakieś używane fajne koła np., obcięło by mi to widocznie koszty. Jeżeli chodzi o części zużywające się to chcę wrzucać tylko nowe.

Edytowane przez munioman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...