Skocz do zawartości

[do 2000zł] używany fitness


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc witam wszystkich,

właśnie się przeprowadzam, będę miał do pracy całe 5 km więc stwierdziłem, że zacznę dojeżdżać do pracy rowerem zamiast samochodem. Kolejna rzecz, że w pobliżu ciężko o miejsca parkingowe kiedy jedzie się do miasta pozałatwiać jakieś sprawy oraz mam trochę fajnych terenów żeby pojeździć poza miastem. Parametry jak poniżej:

Trasy: 90% miasto, reszta i tak pewnie głównie asfalt

Wzrost, waga: 180 cm, 83 kg

 Rower: po lekturze internetu wymyśliłem sobie, że fajny byłby fitness (nigdy nie jeździłem z barankiem) - ogólnie szybki i lekki rower

Budżet: do 2000 zł, chociaż wolałbym żeby było to bliżej 1500 zł - rower używany (z zakupem osobistym do 50 km od Warszawy)

Poniżej kilka ofert z OLX - wiem, że zdjęć raczej nie oceni się stanu, ale może podpowiecie czy to dobry kierunek w stosunku do założeń (i przede wszystkim czy to są sensowne ceny za takie rowery):

1. Lapierre

https://www.olx.pl/oferta/rower-urban-shaper-600-CID767-IDBHPPS.html

specyfikacja - https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/miejskie/lapierre/49341/urban_shaper_600

2. Cube SL Road Pro

https://www.olx.pl/oferta/rower-cube-sl-road-pro-shimano-sora-gravel-szosa-fitness-CID767-IDChHsR.html#85efb5e568

3. Eastway FB4.0

https://www.olx.pl/oferta/rower-fitnes-hybrydowy-eastway-CID767-IDAbkIx.html#e7cdff581c

specyfikacja: https://www.thebikelist.co.uk/eastway/fb4-0-2014

4. Trek Zektor 3

https://www.olx.pl/oferta/rower-trek-zektor-3-CID767-IDzd2YG.html#029ff92b98

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podlinkowanym sklepie jest niedostępny, a poza tym ten Marin dobrze wygląda tylko w czarnym:)

Może ktoś się wypowie odnośnie podanych przeze mnie rowerów - czy któryś się wyróżnia na ich tle? Czy hamulce mechaniczne Avid BB5 są ok, czy jednak hydrauliczne są lepsze?

Jestem laikiem - tyle co wyczytałem przez ostatnie dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LuciusXIII napisał:

a poza tym ten Marin dobrze wygląda tylko w czarnym:)

i w większym rozmiarze, bo w małych rozmiarówkach wygląda jak jamnik :P 

Mialem zektora Two - fajny rower - bylem zadowolony, ale moj jakos lepiej wygladal niz ten. nie pamietam z ktorego roku mialem model, ale jakas ładniejsza byla moja rama jesli chodzi o kształt. 

Z tych co wrzuciles, wizualnie podoba mi sie Cube ;-)  ciekawe czy sa do niego jakies papiery.... fajny kolor, linki w ramie, rama jakas taka na oko zwarta... sprawdzilbym jak to jezdzi. Ma sensowne piasty, Full Sore, rama z dosć szybkim geo. 

bb5 to raczej kiepscizna, nie mialem ale mam kolo mnie 2 gosci, ktorzy maja i obaj narzzekaja do tego stopnia, iz nie sa w satanie mi uwierzyc ze bb7 jest juz OK.

Gosc od Lapierra wrzucil takie zdjecia.... po co wrzucać cos, gdzie nic nie widać. 

ciekawe czy kupil w sklepie czy od kogos... bo ze ma go 7 miechow i nie uzywa, to moze byc tylko czesc opowiesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuciusXIII napisał:

W podlinkowanym sklepie jest niedostępny, a poza tym ten Marin dobrze wygląda tylko w czarnym:)

A skąd jesteś i jakiego rozmiaru szukasz? Nie wiem czy nie pozbywałbym się swojego Muirwoodsa. Używałem go na dojazdy do pracy, ale jednak gravel wygrał jako all-rounder do wszystkiego...

PS. Oczywiście jest czarny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, cinol123 napisał:

Z tych co wrzuciles, wizualnie podoba mi sie Cube ;-)  ciekawe czy sa do niego jakies papiery.... fajny kolor, linki w ramie, rama jakas taka na oko zwarta... sprawdzilbym jak to jezdzi. Ma sensowne piasty, Full Sore, rama z dosć szybkim geo.  

Też najbardziej podoba mi się ten Cube, akurat będę miał czas w przyszłym tygodniu to się przymierzę do tych rowerów.

43 minuty temu, cinol123 napisał:

bb5 to raczej kiepscizna, nie mialem ale mam kolo mnie 2 gosci, ktorzy maja i obaj narzzekaja do tego stopnia, iz nie sa w satanie mi uwierzyc ze bb7 jest juz OK. 

Ten rower Eastway jest fajny bo jest tańszy od innych:) Tyle, że jestem totalnym laikiem (na razie) od rowerów i wolałbym coś z hydrauliką bo wydaje się bardziej przyjazna dla początkującego.

45 minut temu, cinol123 napisał:

Gosc od Lapierra wrzucil takie zdjecia.... po co wrzucać cos, gdzie nic nie widać. 

ciekawe czy kupil w sklepie czy od kogos... bo ze ma go 7 miechow i nie uzywa, to moze byc tylko czesc opowiesci.

Zgadza się, ale nie mam daleko, jak nie będzie obaw co do pochodzenia mogę zobaczyć - jak go oceniasz pod względem wyposażenia w porównaniu do tego Cube?

Teraz, m0d napisał:

A skąd jesteś i jakiego rozmiaru szukasz? Nie wiem czy nie pozbywałbym się swojego Muirwoodsa. Używałem go na dojazdy do pracy, ale jednak gravel wygrał jako all-rounder do wszystkiego...

Aktualnie Pruszków - jeszcze się muszę pomierzyć dokładniej bo sam nie wiem jak dobrać rozmiar ramy:) Wzrost 180 cm - sprawdzę przekrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, LuciusXIII napisał:

Jeśli brać pod uwagę co fabryka dała to chyba też lepiej wyposażony.

Akurat Muirwoods ze zdjęcia jest nieco inny niż z prosto z fabryki ;) Jakbyś chciał wiedzieć coś więcej albo zobaczyć to pisz.

Wygląd to rzecz gustu - cienkie stalowe rurki kontra bardziej nowoczesny wygląd. Muirwoods generalnie mało rzuca się w oczy, co akurat może być zaletą przy codziennym korzystaniu jeśli trzeba zostawić rower gdzieś na dłużej czy np. podczas zakupów pod sklepem.

Sora - Alivio, jeden pies. Różnica w zakresie przełożeń przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, m0d napisał:

co akurat może być zaletą przy codziennym korzystaniu jeśli trzeba zostawić rower gdzieś na dłużej czy np. podczas zakupów pod sklepem.

Zdecydowanie dobry argument przy używaniu roweru do zławiania spraw "na mieście".

 

46 minut temu, m0d napisał:

Jakbyś chciał wiedzieć coś więcej albo zobaczyć to pisz.

Na pewno się odezwę - obecnie weekend przeprowadzkowy, ale w przyszłym tygodniu już na poważnie wezmę się za szukanie roweru - przy odległości 5km do pracy może nawet zima nie będzie straszna przy dojazdach do pracy (przy lepszych dniach oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się tam właśnie te cieniutkie okrągłe i stalowe rurki bardziej podobają od aluminiowych grubasów. Podobnie geometria z obniżoną główką kierownicy jakoś bardziej pasuje mi do zwinnego i zwrotnego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwinnego?? Zerknij na baze kol, i ogon tego marina. Przy tym cubie to prawie przegubowiec.

Tam nawet Ska jest dluzsza niz moj  kazdy rower w XLce, wsiadasz na taki sprzet i przedniej osi szukasz przez lornetke.

Niedawno kupilem cos o podobnej dlugosci ogona i bazie, london road sl, i to nie moze byc zwinne, to jest jak amerykanskie samochody, do jazdy na wprost...a z tego co widze marin jest jeszcze dluzszy od tego londona porownujac korespondencyjne rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo patrząc z drugiej strony rowery, o których wspominasz są mega krótkie i niestabilne, nie wspominając o niewygodnej wyprostowanej pozycji rowerzysty ;) Jak dla mnie to jest największa zmora dużej części "mieszczuchów", crossów, fitnessów, itp. zaraz po "przesadzonym" napędzie (korby 48T albo i szosowe).

Tak czy siak pytający powinien się na tym wszystkim przejechać i samemu wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za super commutera uwazam charge pluga 5. Mam go w XL, i to super sprzet na miasto, jakies chyba 4 czy nawet 5cm krotszy od marina w tym rozmiarze. 

Moje rowery sa widoczne na forum, wiec mozna sobie poklikac. Raczej niestabilnych krzakow tam nie mam ;-)).

Nawet stevens vapor, rasowy przelaj 60cm ma baze 1043mm...

Jak pisalem, poskladalem do przymiarki w zeszly weekend na sztuke london road sl, baza kol 1085mm i sobie pomyslalem ze... no dluuuugooo jak ....bardzo dlugo ;-)) sam jestem ciekaw jak to bedzue skrecac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konczac offtopa o zwinnosci, charge ma 1035mm bazy dla rozmiaru XL. Ogon 440mm, czyli ogon prawie jak w marinie, co znaczy ze przednie kolo marinowe jest dla mojego rozmiaru ponad 5cm dalej, to jest 5% ... a ile to jest te 5%?? Duzo!

A nawet b.duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1035mm w XL? Toż to typowo "barankowe" sprzęty mają nieraz więcej przy takich rozmiarach. IMHO do prostej kiery to straszny "króciak" :) Ale jak lubisz, to można i tak. Ja bym się umordował na takim kwadracie-trzepaku. Tak BTW - nie występuje przy okazji toe-overlap? 1027mm mam w gravelu M-ce (odpowiednik ~54cm) i jest na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 18.11.2019 o 12:32, m0d napisał:

1035mm w XL? Toż to typowo "barankowe" sprzęty mają nieraz więcej przy takich rozmiarach

NO nie wiem, chyba jakies starodawne geometrie to tak możę maja... Enduraki w Rozmiarach XXL maja bazy okolo 1020, przy ogonach do 415

 

W dniu 18.11.2019 o 12:32, m0d napisał:

Tak BTW - nie występuje przy okazji toe-overlap? 1027mm mam w gravelu M-ce (odpowiednik ~54cm) i jest na styk.

Zupelnie nie, jezdze w butach 45/46 w zaleznosci od producenta. i nawet w moim Edku gdzie baza kol wyosi 1009mm przy rozmiarze XL nie mam z tym problemu :> W gravelu sporo do bazy kół robi ich  długi ogon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...